حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد:
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوزه پرورشی از اهمیت خاصی در نظام تعلیم و تربیت برخوردار است و مربیان پرورشی افسران جنگ نرم هستند.
کد خبر: ۹۵۴۰۹۶۸
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۴

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ، دوره توانمند سازی معاونین و مربیان پرورشی شهرستان بویرحمد با موضوع (طرح سپهر و دانش و معرفت )برای سال تحصیلی جدید برگزار گردید.
در این دوره توانمند سازی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : در آموزش و پرورش و در مدارس متاسفانه با یک چالش بزرگ روبرو هستیم آن هم عدم توجه برخی همکاران آموزشی و دغدغه آنها به مسایل حوزه پرورشی می‌باشد .
حجت دبیقی افزود : خداوند متعال در قرآن کریم تزکیه را مقدم شمرده پس همه همکاران آموزشی نسبت به تربیت و تزکیه دانش آموزان حساسیت ویژه داشته باشند و الیت تلقی که کار پرورشی فقط مربوط به مربی پرورشی می‌باشد باید از بین رود و انتظار داریم که معلم فیزیک و معلم شیمی و دیگر رشته های تحصیلی نسبت به نکات پرورشی اهمیت ویژه بدهند و دیگر معلمین نگاه تربیتی داشته باشند .
دبیقی افزود : اگر دانش آموزی در مدرسه دچار اشتباه شد نباید نگاه منفی به سمت مربی پرورشی و یا حوزه بررسی داشته باشیم بنا براین همیشه به حوزه پرورشی نگاه مثبت داشت.
وی با اشاره به اینکه امروزه نگاه به فعالیت های پرورشی نباید نگاه تفریحی و وقت آزاد باشد تاکید نمود : فعالیت پرورشی برای مدیر مدرسه و دیگر معاونین باید مهم باشد و مربی و یا معاون پرورشی باید به گونه ای در مدرسه عمل نماید که این قبیل نگاه ها برداشته شود بنابراین بخشی از این نگاه های منفی متوجه خود مربیان و معاونین پرورشی در مدارس می باشد ،
وی گفت: در تمام جلسات شورای معاونین موضوعات و برنامه های پرورشی را مهمترین وسیله دانسته و تاکید فراوان بر اجرایی نمودن این برنامه ها میگردد چرا که سند تحول اشاره دارد به اینکه دانش آموزان باید تمام ساحتی تربیت گردد.
وی تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم بخشی از ساحت های سند تحول که مربوط به حوزه های پرورشی می‌باشد در مدارس اجرا گردد، مربیان پرورشی با روح دانش آموزان و فطرت و باطن دانش آموزان سرو‌کار دارند.
دبیقی با تاکید بر اینکه نگاه مدیر کل آموزش و پرورش استان یک نگاه تربیتی هست ابراز داشت : در تمامی برنامه ها و جلسات در شورای مختلف آموزش و پرورش در سطح استان و حتی جلساتی که به عنوان سخنران برنامه ها دعوت میشود مسائل پرورشی را مهم می دانیم و بر تربیت صحیح دانش آموزان و همچنین اجرایی نمودن ساحت های تربیتی سند تحول را در مدرسه تاکید داریم .
وی در ادامه سخنان خود اشاره ای هم به شرکت 130نفر از دانش آموزان بی بضاعت و محرم مناطق مختلف استان در پیاده روی اربعین حسینی نمود و افزود : این حرکت بسیار برای دانش آموزان تاثیر گذار و برنامه ای پر بار بود و در واقع حرکت بزرگی از نظر تربیتی رقم خورد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان از طرح های بسیار مهم حوزه پرورشی در سال جدید یاد کرد و گفت:
در سالهای گذشته ۳۵۰بخشنامه در طول سال تحصیلی باید در مدارس اجرایی میگردد ولی با تلاش حوزه معاونت پرورشی در وزارت به صورت کارشناسی طرح فراگیر پرورشی در ۵ محور احصا گردیده و دو برنامه مهم طرح فراگیر و طرح نماد در طول سال تحصیلی جدید به عنوان نقشه راه برای معاونین و نیروهای پرورشی باید در مدارس اجرایی گردد.
وی در پایان از معاونین و‌ مربیان حاضر در جلسه خواست که این برنامه ها و طرح ها در سامانه مربوطه ثبت و گنجانده شود .

مربیان پرورشی افسران جنگ نرم هستندمربیان پرورشی افسران جنگ نرم هستندمربیان پرورشی افسران جنگ نرم هستند

 

ارسال نظرات