حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هرجا که نظام نیاز داشت بسیج در میدان بوده و بسیاری از مشکلات با هنر این نهاد انقلابی بر طرف شده است.
کد خبر: ۹۵۵۵۶۶۹
|
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار کارکنان اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، گفت: امام رحمت الله بسیج را راه حل همه مشکلات تلقی کردند و معتقد بودند همه باید عضوی از بسیج باشند و در چارچوب تفکر بسیجی عمل کنند تا آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق یاید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آزادسازی سوسنگرد اشاره و بیان کرد: با دعوت از زنده یادسردار دکتر فیرزو آبادی و هماهنگی باحضرت آقا اولین همایشی را که در ارتباط با سوسنگرد برپا شدما در تهران برگزار کردیم و همیشه نیاز است به بحث سوسنگرد بپردازیم.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: سوسنگرد برای ما خیلی مهم بود در کنار سوسنگرد ما شهر حمیدیه را داشتیم اگر این شهر سقوط می‌کرد اهواز شکست می‌خورد اگر اهواز شکست می‌خورد خوزستان سقوط می‌کرد و اگر این شهر سقوط می‌کرد معادله جنگ عوض می‌شد.

وی به نقش نیرو‌های آذربایجانی بخصوص شهید محراب حضرت آیت الله مدنی در آزادسازی سوسنگرد اشاره کرد و افزود: یاد شهدایی مانند شهید علی تجلایی و جانبازانی مانند حاج ناصربیرق باید فراموش نشود چرا که این عزیزان در کنار سایر شهیدان زحمات زیادی را برای پیروزی این شهر کشیدند.

نماینده ولی فقیه در استان وحدت نیرو‌های مسلح و مردم در پیروی از فرامین حضرت امام خمینی(ره) را عامل پیروزی سوسنگرد عنوان کرد و افزود: در سوسنگرد جنایت‌هایی که بنی‌صدرانجام داده بود و اجازه نمی‌داد که ارتش و تیپ دو برای یاری رساندن کمک کند و شبانه، مقام معظم رهبری به همراه شهید چمران به بیت امام زنگ زدند و تکلیف خواستند و در نهایت دستور امام را اجرا کردند و می‌توان گفت که اگر سوسنگرد پیروزی رسید به خاطر وحدت نیرو‌های مسلح و اطاعت محض از فرامین امام خمینی(ره) بود که در این پیروزی نباید نقش پر رنگ مقام معظم رهبری فراموش شود.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: امام در دو جا از باید استفاده کرد یکی در آبادان و یکی هم در سوسنگرد که فرمودند حصر سوسنگرد باید تا فردا آزاد شودکه این نشان از اهمیت این شهردارد.

مدیرکل بنیادحفظ آثار ونشرارش‌های دفاع مقدس نیز در این دیدار صمیمی گزارشی از عمکلرد این اداره ارایه کرد و گفت: مساله نشر ۶۰ عنوان کتاب با محتوای فاخر در حوزه دفاع مقدس در طول سال، توجه به محتوای موزه که در آن ضمن در نظر داشتن تاریخ آذربایجان به محتوایی قابل ارائه به کودکان نوجوانان و جوانان است را از کار‌های انجام شده است.

امیر عباسی گفت: در طول سال برای حضور دانش آموزان در موزه باغ دفاع مقدس برنامه ریزی شده و با روایتگری پیشکسوتان دفاع مقدس کودکان رابا فرهنگ ایثار و شهادت آشنا می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در اداره کل سوژه یابی را تقویت کرده ایم گفت: در موزه ۶سوژه بااعتباری بالغ بر ۷میلیارد تومان استقرار یافته که ازاین ۶مورد ۵مورد آن تکمیل است و یک مورد دیگر درحال کامل شدن است.

وی با بیان اینکه ۲۱۰پیکر از شهدای گمنام عزیزمان در ۷۰یادمان استان مستقر است افزود:تمامی یادمان شهدای گمنام استان به فعالیت فرهنگی خود می‌پردازند و یادمان‌های جدید نیز پیشرفت فیزیکی قابل قبولی دارند.

ارسال نظرات