حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
تبریز- آذربایجان شرقی با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، همواره در معرض خطر وقوع زلزله قرار دارد. به همین دلیل، آمادگی برای مقابله با این حوادث طبیعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
کد خبر: ۹۵۵۵۸۰۸
|
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، در همین راستا، مانور زلزله در مدارس آذربایجان شرقی با محوریت محله برگزار می‌شود. این مانور در تاریخ ۸ آذر سال جاری در تمام مدارس استان برگزار خواهد شد.

در این مانور، علاوه بر دانش آموزان، اعضای خانواده آنها، کسبه محله و سایر افراد حاضر در محله نیز مشارکت خواهند داشت.

آموزش های لازم برای پناه گیری و خروج ایمن از ساختمان‌ها، اطفای حریق، کمک های اولیه و سایر موارد ضروری در این مانور ارائه خواهد شد.

در سناریوی این مانور، سناریوهای مختلفی مانند مصدومیت کسبه، نجات محبوسین از ساختمان بلند مرتبه، استفاده از سگ های زنده یاب در جستجو و نجات زیر آوار ماندگان، تامین سوخت، تامین برق، امنیت توسط پلیس و غیره مورد توجه و تمرین قرار خواهد گرفت.

آموزش پناه‌گیری و خروج ایمن توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر، آموزش اطفای حریق توسط آتش‌نشانی، برپایی بیمارستان صحرایی توسط اورژانس، تامین آب شرب توسط اداره آب و فاضلاب، ایجاد پایگاه منطقه‌ای و اردوگاه اسکان اضطراری توسط جمعیت هلال‌احمر از مواردی است که دستگاه امدادرسان در این مانور انجام خواهند داد.

ارسال نظرات