خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
یحیی مقصود لو گفت: وقتی علم در دست نااهلان باشد می‌توانند به فناوری‌هایی دست پیدا کنند که به ضرر ملت‌ها باشد مانند آنچه امروز در غزه شاهدیم
کد خبر: ۹۵۵۶۱۲۷
|
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱

سلاح علم نباید به دست نااهلان بیفتد

به گزارش خبرگزاری بسیج از گلستان؛یحیی مقصودلو رئیس سازمان بسیج اساتید سپاه نینوا در نشست سراسری جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید کشور با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: این نشست تخصصی با حضور ۳۰ هزار استاد بسیجی در ۳۰۰ کانون بسیج اساتید کشور در حال برگزاری است، هدف اصلی از برگزاری این نشست ایفای نقش در راستای اعتلای آموزش عالی کشور و کمک به ارتقاء کارآمدی نظام حکمرانی کشور است.

وی با اشاره به نقش بسیج و اساتید بسیجی مبنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: بسیج اساتید علاوه بر تعلیم و تربیت تخصصی، مهارت‎آفرینی، علم و فناوری وظیفه تربیت دانشجو به لحاظ معنوی و اخلاقی را بر عهده دارد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان توضیح داد: تربیت اخلاق محور از جمله مواردی است که اساتید بسیجی باید بیش از هر چیزی به آن توجه کنند زیرا آینده جامعه در گرو جوانانی است که امروز تربیت می‌کنیم.

مقصودلو تاکید کرد: اگر بخواهیم سریعتر به تشکیل دولت اسلامی برسیم این آیند‌ سازان هستند که باید در این راستا به خوبی ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به سیاست‌های غربی در علم بدون اخلاق در جهان یادآور شد: کشورهای استکباری با این سیاست غلط، چه ظلم و جنایتی بر سر ملت‌های مظلوم می‌آورند.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان بیان کرد: وقتی علم در دست نااهلان باشد شاهد اتفاقات ناگوار هستیم امروز غزه غرق در خون هستیم که به نوعی سلطه و استکبار در آن دخالت مستقیم دارد اگر این حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی نبود اکنون شاهد محو شدن غده سرطانی از جهان بودیم.

مقصودلو گفت: جبهه مقاومت و بسیجیان غزه در طوفان الاقصی نشان دادند با چه مهارت، ایمان و انگیزه‌ای به این عرصه ورود پیدا کردند تا ریشه ظلم را بخشکانند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تجهیزات و شرایطی که امروز در غزه حاکم است ناشی از جنایت کاملاً جنگی است، افزود: علم در اختیار نااهلان قرار گرفته و جنگی که همه سیاستمداران به خوبی می‌دانند که کشتن نظامیان، تخریب اماکن و پایگاه‌های نظامی جزو برتری جنگی محسوب می‌شود نه اینکه مدارس، بیمارستان‌ها و اماکن مسکونی در جنگ مورد هدف قرار بگیرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان بر لزوم روشنگری و جهاد تبیین در این زمینه تاکید کرد و گفت: امید است به زودی شاهد روز جهانی مبارزه با استکبار و محو غده سرطانی از سراسر گیتی باشیم.

مقصودلو در بخش دوم سخنانش به موضوع پژوهش‌های مسئله‌محور پرداخت و گفت: پیشرفت‌های علمی و تحقیقات با تفکر بسیجی در راستای حل مشکلات باید باشد، از یک استاد بسیجی انتظار می‌رود که حلال مشکلات جامعه باشند.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت علمی زمینه‌ساز مرجعیت علمی و تمدن اسلامی است، تصریح کرد: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی نیازمند شاگرد پروری، انجام تحقیقات مسئله محور و فناوری‌های نوین هستیم که برای ما قدرت و اقتدار بیافریند.

مقصودلو بیان کرد: علمی که در نظام اسلامی همراه با اخلاق باشد و اقتدار بیافریند زمینه‌ساز تمدن اسلامی است با تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز و گروه‌های تخصصی می‌خواهیم شبکه‌ای ایجاد کنیم، که بتواند علاوه بر تصمیم‌سازی برای بخش‌هایی که برای مدیریت دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری می‌کند در زمینه تصمیم گیری مدیران در سطح کلان نیز موثر باشد.

وی گفت: در چهار حوزه علمی، سیاسی، فرهنگی، تربیت و آموزش باید تلاش شود که بسترساز واقعی جبهه علمی و فرهنگی در استان باشیم و به حکمرانی کشور کمک کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها