مریم باقری کارگردان نمایش زندانی خیابان دوم مطرح کرد:
کد خبر: ۹۵۶۳۹۱۷
|
۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیلین سیروس: سرگردانی، سرگشتگی انسان امروزی در عصر هوش مصنوعی به شکلی بارز نمایان است، افسردگی ها، تنهایی‌ها و خستگی‌های آدمهای جهان امروز که نیل سایمون در زندانی خیابان دوم به شکلی کمیک به آن پرداخته است.

نمایشنامه‌خوانی «زندانی خیابان دوم» به نویسندگی نیل سایمون با ترجمه شهرام زرگر و کارگردانی مریم باقری و تهیه کنندگی علیرضا کنگرلو که خود از گویندگان قدیمی رادیو ست اجرا خواهد شد. نمایشنامه‌ی کمدی «زندانی خیابان دوم» روایت زندگی انسان امروز و گرفتار در دنیای صنعتی است و در واقع سردرگمی‌ها، رنج‌ها و تنهایی او را به تصویر می‌کشد. نقش‌خوانان این اثر نمایشی علیرضا کنگرلو، شمسی صادقی، بهداد قادری، اعظم حبیبی، مهناز آبادیان، شیرین سپهراد و بهار اینانلو هستند.سایر عوامل این نمایشنامه‌خوانی عبارتند از موسیقی: دانیال نوری مقدم، دستیار کارگردان: یاسمن عطاالهی، منشی صحنه: مهرآسا ونهاری، مشاور استایل: حمید جاوید، طراح پوستر: سارا رادمهر، ساخت تیزر : تندیس فیلم.

این نمایشنامه‌خوانی ،جمعه اول دی‌ ۱۴۰۲ ساعت ۱۶ در سالن ۴ پردیس تئاتر شهرزاد (بوتیک تئاتر ایران) اجرا خواهد شد.

به بهانه اجرای این اثر، مریم باقری کارگردان این نمایشنامه خوانی از حال و هوای این روزهای هنر، تئاتر و چالش ها و دغدغه‌های این حوزه می گوید. وی در خصوص نمایشنامه خوانی و اینکه چه عاملی دلیل گرایش به این سمت شده اظهارداشت: نمایشنامه ‌خوانی در واقع شکلی از ارائه اثر هنری بوده و همین شکل باعث گرایش من به این ژانر است که البته دردسرها و مشکلات اجرای صحنه‌ای را هم ندارد. از جمله دلایلی که باعث شد من به این حوزه گرایش پیدا کنم، صحبت کردن راجع به آن و در عرصه هنر نمایشی مشغول بودن و فعالیت داشتن بود؛ همچنین ارائه متونی که دغدغه‌مند هستند باعث شد به سمت این حوزه کشیده شوم.

به هر حال وقتی نمایشنامه‌ای را بارها مطالعه کرده و می خوانیم باعث می‌شود زوایای مختلفی از یک متن را بیشتر بشناسیم و با یک نویسنده بیشتر آشنا شویم. وی افزود: نیل سایمون از نویسنده‌های مورد علاقه من است و کمدی‌هایش را به این دلیل دوست دارم که در عین سادگی زبان، پیچیدگی‌های بسیار زیادی داشته و از عمق جامعه در عصر امروز می‌نویسد که در عین تلنگر زدن باعث خنده و شادی تماشاچی نیز می‌شود.

مریم باقری کارگردان نمایشنامه خوانی زندانی خیابان دوم می‌گوید: داستان زندانی خیابان دوم، راجع به زندگی ما آدمها در عصر کنونی (عصر هوش مصنوعی) است که به شکل یک سرگردانی، سردرگمی و تسلسلی باعث دغدغه‌های غریبی شده است؛ افسردگی ها، تنهایی‌ها و خستگی‌های آدمهای جهان امروز را ، البته با بیان کمدی و از جنس کمدی‌های سایمون نمایش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: این نمایشنامه‌خوانی جمعه اول دی‌ماه ساعت ۱۶ در سالن ۴ پردیس تئاتر شهرزاد (بوتیک تاتر ایران) اجرا خواهد شد و علاقمندان می توانند با تهیه بلیت از سایت تیوال و حضور در این اجرا، لحظات لذتبخشی را تجربه کنند.

ارسال نظرات