خبرهای داغ:

نمایندگان تا پایان زمان نمایندگی‌شان به وظیفه خود عمل کنند

حجت‌الاسلام‌ سید روح‌الله زمانی موسوی امام‌جمعه شهرستان اسلام‌آبادغرب در خطبه‌های نماز جمعه گفت:در آستانه انتخابات باید فضای جامعه از آرامش روانی برخوردار بوده و نمایندگان نیز به وظیفه‌ی محوله‌شان عمل کنند.
کد خبر: ۹۵۷۰۰۷۲
|
۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید روح‌الله زمانی موسوی امام‌جمعه شهرستان اسلام‌آبادغرب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته 22 دی‌ماه اظهار کرد: خداوند متعال ماه رجب را ماه اسد نام‌گذاری کرد، ماهی که رحمت برکت بر بندگان با سرعت و با شدت نازل می‌شود خودمان را از این ماه محروم نکنیم.

وی بابیان این‌که ماه رجب حتی در میان اقوام عرب جاهلی مورداحترام بود، افزود: اعراب جاهلیت در این ماه دشمنی‌ها، کینه‌توزی‌ها، قتل، جنگ و غارت را کنار گذاشتند و همواره این ماه عزیز و بزرگ داشته می‌شد در بین آن‌ها، چه برسد به مایی که مسلمانیم ما باید بیشتر قدر این ماه الهی را بدانیم.

امام‌جمعه شهرستان اسلام‌آبادغرب ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) در مورد رژیم صهیونیستی که به‌عنوان یک گفتمان بسیار زیبا و چشمگیری مهم در عرصه بین‌المللی همه‌گیر شد، تصریح کرد: در ارتباط با رژیم صهیونیستی همه ما آگاهیم که این رژیم ۲۵ سال آینده نخواهد دید.

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه از بین رفتن و ریشه‌کن شدن این غده سرطانی رژیم صهیونیستی محقق می‌شود ادامه داد: به حول قوه‌ی الهی این مهم صورت می‌گیرد همان‌طور که امروزه مستأصل شدن این رژیم غاصب در مقابل جبهه مقاومت را می‌بینیم.

حجت‌الاسلام زمانی موسوی با اشاره به این‌که همه کشورهای دنیا متوجه این شده‌اند که زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی یک شمشیر و سلاح خطرناکی است در دست این رژیم دیوانه‌ و روانی تأکید کرد: کشورهای دنیا باید به دنبال خلع سلاح این رژیم وحشی باشند که در صورت تحقق آن جایگاه بین‌المللی‌اش را قطعاً کاهش خواهد داد.

خطیب جمعه اسلام‌آبادغرب به اهمیت انتخابات پیش رو اشاره‌ای کرد و گفت: با توجه به فرصت باقی‌مانده تا روز انتخابات بررسی شرایط کاندیدای خوب و اصلح ‌باید دغدغه همگان باشد تا بتوانیم فرد مناسبی را برای تصدی این جایگاه انتخاب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات باید فضای جامعه از آرامش روانی برخوردار باشد و کسی حق ندارد با بعضی از کارها جامعه را دچار اضطراب و تشویش کند که‌ موجب شود انتخابات تحت تأثیر قرار گیرد.

*نمایندگان در ماه‌های آخر نمایندگی‌شان، کارهای انتخاباتی بر انجام وظیفه‌شان تأثیر نگذارد.

امام‌جمعه شهرستان ضمن تأکید بر حفظ پویایی نمایندگان حاضر در مجلس تا پایان زمان نمایندگی‌شان خاطرنشان کرد: در ارتباط با مجلس شورای اسلامی که ظاهراً چیزی که در طی ماه‌های اخیر از عمر مجلس یازدهم گذشته نباید با کاهش کیفی فعالیت نمایندگان مواجه باشیم و نمایندگان مجلس آن‌گونه که بایدوشاید در مجلس حضورداشته و در تصمیم‌گیری‌ها و رأی‌گیری‌ها متأسفانه آن‌جور که لایق یک‌ مجلس انقلابی است تحت تأثیر و تحت شعاع کارهای انتخاباتی و سیاسی قرار نگیرند و کار اصلی خودشان را رها نکنند.

وی مطرح کرد: در صورت انجام چنین کاری،‌ این‌ افراد مدیون خدا، پیغمبر(ص) و مردم هستند که در فرصت باقی‌مانده که مدتی نیست چه‌کارهایی نمی‌شود در مجلس انجام داد.

خطیب جمعه شهرستان بابیان این‌که متأسفانه ما می‌بینیم در بعضی از موارد و تصویب اسناد بالا و مهم کشور که تأثیرگذار است در بودجه سال آتی، در مرحله تصویب کلیات یک‌چهارم از نمایندگان غایب‌اند، این افراد کجا هستند؟ تأکید کرد: ما این‌چنین نمایندگان نمی‌خواهیم ما نماینده‌ای می‌خواهیم که تا لحظه آخر خودش را وقف مردم بداند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار