خبرهای داغ:

تدوین تقویم رویداد‌های گردشگری کرمانشاه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تدوین تقویم رویداد‌های گردشگری کرمانشاه خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۰۲۲۳
|
۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه،  وحید امیری با اشاره به تدوین تقویم رویداد‌های گردشگری استان، گفت : باتوجه به ظرفیت‌های گردشگری زیادی که در شهرستان‌های استان وجود دارد، از سه ماه پیش برنامه ریزی برای تدوین تقویم رویداد‌های گردشگری استان را آغاز کردیم.
وی افزود: به این منظور نشست‌های مختلفی را با فرمانداران شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذیربط همچون ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، محیط زیست و ... برگزار کردیم.
معاون گردشگری استان تصریح کرد: پس از این نشست‌ها توانستیم ظرفیت‌های مختلفی را برای برگزاری حدود ۸۰ رویداد در استان شناسایی و احصاء کنیم.
وی خاطرنشان کرد: طبق همین ظرفیت‌ها تدوین تقویم رویداد‌های گردشگری استان در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم بتوانیم در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که ماه آینده برگزار خواهد شد از آن رونمایی کنیم.
امیری خاطرنشان کرد: از مهمترین این رویداد‌ها می‌توان به جشنواره صخره نوردی بیستون، سیب و انگور کندوله، لیمو قصرشیرین، گلیم هرسین، میوه‌های بهشتی ریژآو، فرش، تخمه آفتاب گردان و کباب اسمعلی سنقر و ... اشاره کرد.
وی یادآورشد: تا پایان امسال تقویم رویداد‌های گردشگری را به همه فرمانداران استان ابلاغ خواهیم کرد تا برای سال آینده برنامه ریزی لازم را برای برگزاری یک جشنواره شاخص باتوجه به ظرفیت‌های شهرستان خود داشته باشند و منابع مالی آن را کنار بگذارند.
معاون گردشگری استان تاکیدکرد: برگزاری هرکدام از این رویداد‌ها در سامانه "جانا" وزارتخانه ثبت می‌شود تا بتوانیم علاوه بر جذب منابع مالی از سوی وزارتخانه برای برگزاری هرساله آن، زمینه‌ای برای معرفی این رویداد‌ها به تور‌های گردشگری را فراهم کنیم .

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار