خبرهای داغ:
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی:

سدهایی که خداآفرین را در مسیر توسعه قرار می‌دهند

تبریز- سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: احداث سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی و بهره‌برداری از این سدها در کشاورزی و تولید برق، نویدبخش توسعه در شهرستان‌های خداآفرین و جلفا است.
کد خبر: ۹۵۷۰۳۹۷
|
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، دکتر حیدر فتح‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اقداماتی مثل ساخت اتوبان از روستای آغبند تا جلفا به مسافت ۱۰۵ کیلومتر، مناسب سازی حریم رود ارس و اختصاص اراضی حریم به فعالیت های کشاورزی مسیر توسعه را در این منطقه تسریع می‌کند.

وی همچنین به مزیت‌هایی چون وجود گمرگات نوردوز و جلفا، منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس و گسترش فعالیت های اقتصادی و تولیدی در شهرستان جلفا و خداآفرین، وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری و جنگل های بکر ارسباران اشاره کرد.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: سرمایه گذاری های بسیار مناسبی در ارتباط با زیرساخت های مرتبط با بخش کشاورزی در گستره های مختلف شهرستان ها، بخصوص اراضی پایین دست قیز قلعه سی نوید انجام گرفته است.

فتح‌زاده همچنین از برنامه توانمندسازی ساکنان در قالب طرح های هادی، دسترسی به تمام خدمات زندگی و برنامه های مرتبط با توسعه کشاورزی و در نهایت تمرکز بر توسعه با رویکرد سیستمی در این بخش یاد کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار