خبرهای داغ:

«رویداد نوآوری اجتماعی» در کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه، از برگزاری «رویداد نوآوری اجتماعی» به منظور افزایش مشارکت اجتماعی به منظور حمایت از ایده‌های برتر و نوآورانه خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۰۴۲۵
|
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، حمید خسروی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: رویداد نوآوری اجتماعی در راستای تحقق مفاد سند تحول مردمی مبنی بر نمونه‌سازی و الگوسازی از دستاوردهای موفق مشارکت مردم نهاد مصوب هیأت وزیران در سال ۱۳۹۵ درخصوص تعیین سیاست‌های ترویجی، تشویقی و فرهنگ‌سازی برای تعمیق ارتقا و نهادینه کردن مشارکت اجتماعی مردم و با هدف ارتقای مشارکت اجتماعی در کشور و به جهت حمایت از ایده‌های برتر نوآورانه شهروندان در توسعه محلات با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت و سرمایه و نشاط اجتماعی به منظور تحقق تدابیر اهداف و وظایف سازمان امور اجتماعی در حوزه مشارکت‌های مردمی با هدف ارتقاء مشارکت اجتماعی در کشور؛ در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی؛ بسترسازی به منظور مداخلات اجتماع محور و تسهیلگرانه مردم در فرایندهای توسعه اجتماعی و حمایت از طرح‌های نوآورانه و بومی بر مبنای اقتضائات محلی از طریق هم‌افزایی ذینفعان را در قالب رویکردهای محوری رویداد نوآوری اجتماعی در کرمانشاه بیان کرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به زمینه‌های مداخلات اجتماع محور داوطلبان، افزود: پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد توان‌افزایی در حوزه خانواده، اعتیاد بهداشت و درمان، کودکان کار و خیابان، زنان سرپرست خانوار، مفاسد و جرائم اخلاقی و اجتماعی با تأکید بر سکونتگاه‌های غیررسمی، ارتقاء سرمایه سلامت و نشاط اجتماعی اولویت همگرایی و انسجام ملی اولویت‌ها و مسائل اجتماعی مبتلا به استان و شهرستان است.

وی در خصوص شاخص‌ها و فرایند اجرایی این طرح، تصریح کرد: این طرح صرفا شامل ایده‌های تشکل‌های اجتماعی نیست و تمامی شهروندان علاقمند دارای ایده می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

خسروی بیان کرد: طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی براساس موضوع طرح، اهداف گروه هدف، وضعیت موجود منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح،محدوده زمانی و محل اجرای طرح در دبیرخانه شورای استانی توسعه و حمایت از تشکل‌های اجتماعی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و یا حسب مورد صاحب نظران و کارشناسان مرتبط مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از طرح‌های منتخب مطابق با امتیازهای اعضای دبیرخانه با توجه به مداخلات اجتماع محور است.

وی ابراز کرد: داوطلبان و متقاضیان می‌توانند طرح و ایده‌های خود را به دبیرخانه شورای استانی توسعه حمایت از تشکل‌های اجتماعی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و در شهرستان‌ها به فرمانداری‌ها ارسال کنند.

این مقام مسوول ادامه داد: برای پاسخگویی به سوالات احتمالی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ٣۴٢۴٠٢۵٩ تماس حاصل فرمایید و معرفی طرح‌های منتخب به دستگاه‌های اجرایی مرتبط به منظور بهره‌گیری از ایده برای اجرا مهلت ارسال طرح‌ها و ایده‌ها حداکثر تا تاریخ پانزدهم بهمن‌ماه امسال است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار