بیانیه بسیج حقوقدانان استان بوشهر در پی محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی

سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر با صدور بیانیه‌ای جنایات وحشیانه رژِیم غاصب صهیونیستی را محکوم و همبستگی و حمایت خود را نسبت به ملت مظلوم فلسطین اعلام کرد.
کد خبر: ۹۵۷۰۶۳۷
|
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، متن این بیانیه به شرح ذیل می‌باشد:

بسم تعالی

رژیم غاصب صهیونیستی سابقه سیاه و طولانی در ارتکاب جنایات بین المللی علیه فلسطینیان طی ۷۵ سال گذشته
دارد. کارنامه رژیم کودک کش اسرائیل از جنایت دیر یاسین تا کشتار صبرا و شتیلا، و از جنگ ۲۰۰۸ غزه تا
جنگ ۲۰۱۴، و امروزه با محاصره ظالمانه نوار غزه سیاه شده است.

این رژیم غاصب با قطع دسترسی مردم غزه به غذا، آب، سوخت و برق، حملات کور علیه غیرنظامیان به ویژه کودکان و زنان، بمباران مراکز درمانی، استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی نظیر سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، ممانعت از رسیدن کمک‌های بشردوستانه و امداد و نجات، کوچ اجباری از سرزمین مادریشان، وقوع یک فاجعه انسانی بزرگ در غزه را رقم زده است.

حمایت فعال آمریکای جنایتکار و برخی دیگر از مدعیان حقوق بشر از رژیم صهیونیستی، به راستی رسوا کننده رویکرد دوگانه و منافقانه غرب در رابطه با حقوق بشر بوده است و تردیدی نیست که دولت آمریکا در کشتار مردم فلسطین.
شریک جرم بوده و قطعا تبعات هر گونه گسترش دامنه جنگ در منطقه، متوجه رژیم آمریکا و اسراییل غاصب
است.

بر طبق سخنان رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، مردم دنیا که همیشه در قضایای مختلف، شعار طرفداری
از حقوق بشر را از زبان آمریکا شنیده اند، باید در آینه فلسطین، چهره زشت واقعی سیاست‌های آمریکایی را مشاهده
کنند.

رژیم صهیونیستی با اتحاد شوم میان آمریکا، گروه‌های تروریستی مزدور از جمله داعش، و دولت‌های
مرتجع منطقه، امنیت جهان را به مخاطره انداخته است و از این مخاطرات می‌توان به حملات تروریستی واقع در
جمهوری اسلامی ایران به ویژه بمب گذاری کرمان و تجاوز آشکار آمریکا و انگلیس جنایتکار به یمن اشاره
کرد. بدین ترتیب زمان آن رسیده است که جهان در مقابل این جنایتکاران به پا خیزد.

ما حقوقدانان با محکوم کردن اقدامات رژیم غاصب اسرائیل علیه مردم فلسطین، اعتراض و شکایت بیست هزار حقوقدان انقلابی جمهوری اسلامی ایران را علیه جنایات رژیم جعلی صهیونیستی به صورت مکتوب به آقای گوترش دبیرکل سازمان ملل، آقای کریم خان دادستان دیوان کیفری بین المللی، آقای خوزه خاویار رییس شورای امنیت اعلام می‌کنیم و از آنان درخواست می‌نماییم تا تدابیر لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن جهت جلوگیری از ادامه نقض‌های فاحش حقوق بین الملل از جمله حقوق بین الملل بشردوستانه، حقوق بشر و ارتکاب جنایات شنیع به ویژه جنایات جنگی و نسل کشی و جرایم علیه بشریت و جرم تجاوز در نوار غزه اتخاذ نمایند.

اکنون که ۹۷ درصد از ساکنان غزه گرسنه هستند، ما خواستار تلاش جهت رساندن کمک‌های بشردوستانه از قبیل مواد غذایی، آب و دارو و نیز هیات‌های مددکاری به مردم ستمدیده غزه هستیم.

هر چه سریعتر اقدام به تعقیب، محاکمه و مجازات مقامات رژیم غاصب صهیونیستی اعم از آمران، عاملان، مباشران، معاونان مرتکبین جنایات بینالمللی نمایید.

ما در پایان تاکید می‌نماییم تنها راه حل این مساله، پایان بخشیدن به اشغال و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت مردم مظلوم فلسطین و تحقق تشکیل دولت مستقل فلسطین در تمامی آن سرزمین به پایتختی قدس شریف است.
جبهه حقوق دانان انقلاب اسلامی ضمن محکوم کردن اعمال تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در غزه و حملات تروریستی در جمهوری اسلامی ایران و حملات به یمن، از حقوق دانان جهان اسلام و عدالتخواه سراسر دنیا می‌خواهد که با شکست سکوت خود برای دفاع از آرمان‌های بشری از جا برخیزند؛ در رسالت پایان بخشیدن به ظلم، و محاکمه سران رژیم صهیونیسم در میدان حضور یابند و در غالب رویه‌ای واحد از همه ظرفیت‌ها برای توقف این جنایات استفاده کنند.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار