خبرهای داغ:
مینا بیابانی در یادواره ۱۶۵۴ شهیده زن خوزستان؛

زن عنصر تکامل دهنده جامعه بشری است

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور‌ با اشاره به نگاه اسلام و امامین انقلاب نسبت به شان و جایگاه والای زن بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، زن عنصر تکامل‌دهنده جامعه و بشر است که می‌تواند به کمال برسد
کد خبر: ۹۵۷۰۸۶۵
|
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان؛ خانم مینا بیابانی روز سه شنبه در یادواره یک هزار و ۶۵۴ شهده زن خوزستان که در اهواز برگزار شد اظهار کرد: مادران و همسران شهدا، الگوهای متعالی برای نسل امروز بوده و نقش به سزایی در انقلاب اسلامی دارند.

وی با اشاره به نگاه اسلام و امامین انقلاب نسبت به شان و جایگاه والای زن بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، زن عنصر تکامل‌دهنده جامعه و بشر است که می‌تواند به کمال برسد و نمونه بارز آن حضرت مریم و آسیه همسر فرعون است.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: اسلام کامل کننده همه ادیان الهی است و نگاه بسیار ارزشمندی را نسبت به زن دارد همچنین هیچ تفاوتی بین زنان و مردان، در رسیدن به کمال قائل نیست.

وی افزود: مقام معظم رهبری، زن را به عنوان عنصری در همراهی جامعه معرفی می‌کند به گونه‌ای که زنان می‌توانند با حفظ عفت و حجاب خود در تمام عرصه‌های علمی، هنری، اجتماعی و سیاسی نقش آفرینی کنند.

 بیابانی گفت: آنهایی که می خواهند زنان را از ورود به عرصه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی هنری باز بدارند در واقع حکم اسلام را نادیده گرفتند.

وی افزود: مهمترین وظیفه زنان، مادری کردن و تربیت فرزند صالح است. تمدن هایی که نسبت به نقش مادر بی‌توجه هستند، خیانت بزرگی به خانواده کرده‌اند.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه برگزاری این جلسات برای معرفی زنان شهیده بسیار مفید است گفت: شهدا الگوهای بی‌بدیلی برای همه بوده و نقش ارزنده ای در تربیت نسل‌ها دارند.

وی افزود: یک زن باید حدود خود را در ارتباطات با نامحرم،پوشش، تبعیت از والدین ،همسرداری و... بداند. اینها قوانینی است که جهت حمایت از بانوان وضع شده است. مادر به عنوان تربیت کننده و انتقال‌دهنده فرهنگ و تمدن به نسل‌ها، در محور هر جامعه ای قرار دارد.

مینا بیابانی گفت: زن در جایگاه همسری می‌تواند شخصیت خود و همراه کنندگان خود را به کمال برساند.

بر اساس این گزارش استان خوزستان ۲۴ هزار شهید به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار