خبرهای داغ:
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: گتوند جزء سه شهرستان پیشرو در طول طرح پویش ملی سلامت در استان خوزستان می‌باشد.
کد خبر: ۹۵۷۱۵۶۰
|
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، امید عظیمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان گتوند گفت: طرح پویش ملی سلامت در گتوند در ۶۰ روز (۲ ماه) بصورت فعال انجام شد، در این طرح تاکنون ۴۴۱۹۳ نفر از نظر بیماری فشارخون و دیابت غربالگری شده اند.

به گفته او در این طرح تاکنون تعداد ۲۷۲ نفرمشکوک به فشارخون و ۲۷۳ نفر مشکوک به بیماری دیابت شناسایی شده اند.

او می‌گوید: در گتوند استقبال عموم مردم در حد بسیار خوبی بود بصورتی که شهرستان در تمام طول طرح جزء ۳ شهرستان پیشرو در سطح استان قرار داشت.

سرپرست بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: این طرح در واقع یک غربالگری و پویش کلی در کل کشور در خصوص بیماری‌های فشارخون و دیابت محسوب میشد، که آگاهی مردم و شناسایی افرادی که دچار بیماری‌های مذکور بودند جزءاهداف کلی این طرح بودند.

این مقام مسئول افزود: با توجه با پایان طرح در ۳۰ دی ماه، گام بعدی وزارتخانه بهداشت و درمان مراقبت، پیگیری و درمان بیماران شناسایی شده است.

عظیمی گفت: طرح پویش ملی سلامت در کلیه شهر‌ها و روستا‌های تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام گرفت، در این طرح همه افراد بالای ۱۸ سال کشور مورد غربالگری قرار گرفتند

ارسال نظرات
پر بیننده ها