خبرهای داغ:
سرهنگ عبدالحسین زارع سرپرست پلیس‌راه استان کرمانشاه گفت: افرادی که پلاک وسایل نقلیه خود را به هر دلیلی مخدوش و در سطح معابر تردد کنند بین 6 ماه تا یک سال حبس در انتظارشان خواهد بود.
کد خبر: ۹۵۷۱۶۰۸
|
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، سرهنگ عبدالحسین زارع سرپرست پلیس‌راه استان کرمانشاه ضمن هشدار به رانندگان وسایل نقلیه در کرمانشاه اظهار داشت: هر وسیله نقلیه موتوری و غیر موتوری و یدک متصل که درراه‌ها حرکت می‌نماید باید دارای شماره باشد چراکه رانندگی با وسیله فاقد پلاک ممنوع و در صورت تردد از حرکت آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.

وی افزود: هر فردی در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه موتوری تغییر ایجاد کرده یا پلاک وسیله نقلیه دیگری بر آن الصاق نماید و یا برای وسیله نقلیه پلاک تقلبی به کار ببرد و یا چنین وسایلی را با علم به تغییر، تعویض و یا پلاک تقلبی مورداستفاده قرار دهد به حبس از 6 ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

سرپرست پلیس‌راه استان کرمانشاه تصریح کرد: برداشتن، جعل، دست‌کاری، تغییر در ابعاد و سایر مشخصات آن یا پوشاندن، اختفاء و تا کردن و ناخوانا کردن و... موجب برخورد انتظامی و قضایی می‌گردد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، وسیله نقلیه مرتکبان این عمل ضمن توقیف و اعمال قانون، راننده آن‌هم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

زارع بابیان این‌که ترخیص این قبیل خودروها مستلزم ارائه رفع توقیف مقام قضایی و برگرداندن پلاک به حالت اصلی هست گفت: کارکنان پلیس‌راه با بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند و بر خط کنترل تخلفات به‌صورت آنی به سوابق و هویت اصلی وسایل نقلیه دسترسی داشته و با مشاهده هرگونه تغییر در پلاک برابر قوانین عمل خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دست‌کاری در ارقام پلاک و استفاده از پلاک غیر را برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی جرم دانسته و از 6 ماه تا یک سال حبس برای فرد متخلف مجازات تعیین کرده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار