مدیرعامل سازمان جمعیت هلال احمر استان گیلان

یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر گیلانی با عنوان «امدادگران آسمانی» برگزار می‌شود

سلیمی از برگزاری یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر گیلانی در رشت خبر داد و گفت: این یادواره ۳۰ بهمن ماه جاری همراه با رونمایی از کتاب «امدادگران آسمانی» حاوی خاطرات و وصایای شهدای امدادگر در گلزار شهدای رشت برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۷۸۳۹۸
|
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶

یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر گیلانی با عنوان «امدادگران آسمانی» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج گیلان، هادی سلیمی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه،با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر مسئولیت اعزام و تربیت امدادگر جبهه را در دوران دفاع مقدس بر عهده داشت گفت: بسیاری از مراکز درمانی و آمبولانسی که در ابتدای انقلاب وجود داشت را در جنگ تحمیلی نیز بکار بردیم. 

 

وی تعداد شهدای امدادگر کشور را۲۵۰۰ نفر دانست و افزود: از این تعداد استان گیلان دارای ۱۰۸ شهید امدادگر می باشد که مراسم یادبودی در ۳۰ بهمن ماه جاری با مشارکت سپاه قدس و معاونت بهداشت و درمان برگزار خواهد شد.

 

سلیمی بیان کرد: جمعیت هلال احمر ساختار داوطلبانه دارد و آخرین شهدای این جمعیت، دو تن از امدادگرانی بودند که در حادثه تروریستی کرمان به شهادت رسیدند. 

 

وی همچنین از تدوین دایرالتمعارف شهدای امدادگر استان خبر داد و گفت: دبیرخانه تدوین دست‌نوشته‌ها، سلوک و منش شهدای کشور در ستاد راهبری به جمعیت هلال احمر گیلان واگذار شده است که امیدواریم نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اظهار کرد: استان گیلان در سنوات گذشته سه یادواره برای۱۸ شهید هلال احمر برگزار کرده بود ولی از آنجایی که با تحقیق و تفحص در نهادها و سازمانها تعداد شهدای امدادگر استان به ۱۰۸ شهید افزایش یافت برای اولین بار یادواره ای در خور برای این شهدا برگزار خواهد شد.

 

وی بیان کرد: در این یادواره از کتاب «امدادگران آسمانی» حاوی خاطرات و وصایای شهدای امدادگر نیز رونمایی می‌شود.

 

سلیمی با تاکید بر اینکه نقش ما هم افزایی و شناسایی شهدای امدادگر و تجلیل از خانواده های آنان است، ادامه داد: همچنین سال آینده برای ۲۵۰۰شهید امدادگر کل کشور نیز در تهران یادواره ای برگزار خواهیم کرد. 

 

وی توجه هلال احمر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را قابل تامل دانست و با اشاره به دستاوردهای انقلاب در جمعیت هلال احمر گفت: در سطح کشور ۶۱۰ شعبه هلال احمر داریم که قبل از انقلاب نداشتیم. 

 

مدیرعامل سازمان جمعیت هلال احمر گیلان با تاکید بر اینکه هلال احمر ساختار داوطلبانه دارد و نقش بی بدیل امدادگران در عرصه سلامت، جاده ای، سالم سازی دریا و... را مردم بسیار دیده اند افزود: هلال احمر گیلان دارای ۱۷ شعبه امدادی است که ماموریت های جمعیت را دنبال می‌کنند.

 

وی افزود: هلال احمر به عنوان یک رکن در همه صحنه‌ها و تصمیم گیری ها چه در شورای عالی جوانان، ستاد بحران و... حضوری فعال و تاثیرگذاری دارد. 

 

 

سلیمی با اشاره به داشتن چهار هزارو ۸۰۰۰ متر انبار امدادی، ۳۰خودروی نجات در سطح استان بعد از انقلاب اسلامی، گفت: قبل از انقلاب فاقد داروخانه هلال بودیم که اکنون ۳۸ داروخانه در سطح کشور و یک داروخانه در رشت داریم و در تلاش برای راه اندازی داروخانه هلال احمر در شرق گیلان نیز هستیم که در دستور کار ما قرار دارد.

 

وی افزود: به واسطه انقلاب اسلامی تامین داروهای تک نسخه ای در داروخانه های هلال احمر انجام می شود. 

 

مدیرعامل سازمان جمعیت هلال احمر گیلان اضافه کرد: به دنبال کاهش تصادفات جاده ای توفیق این را داریم که در آینده ای نزدیک ۶ پایگاه جدید را در آینده به ۲۲پایگاه خود که در سطح محورهای استان ارایه خدمت می دهند اضافه کنیم. 

 

وی اذعان کرد: ۴٠ درصد صدمات ما در سر صحنه تصادف است که حضور به موقع نیروهای امدادی می تواند گره گشا باشد. 

 

سلیمی با تاکید بر اینکه امروز مدیریت بحران یک مدیریت بحران علمی است و رفرنس ها به روز انجام می شود تا پاسخگویی خوب برای جامعه داشته باشیم افزود: جمعیت هلال احمر به دنبال استخدام هشت هزار امدادگر در سطح کشور است که سهمیه گیلان ۴۰۰ نفر می باشد. 

 

وی ادامه داد: در طول ۴۵سال گذشته افتخارات جمعیت هلال در سطح بین المللی بی نظیر بوده است که مدیریت بحران در سیل آستارا و کمک به زلزله زدگان ترکیه دو نمونه ای است که مورد تشویق بین المللی قرار گرفتیم.

 

سلیمی اظهار کرد: امروزه یک دیپلماسی بشر دوستانه از سوی جمعیت هلال احمر و اعضای آن در سطح بین المللی انجام می شود و ما سعی داریم در بهترین سطح خود باشیم. 

 

وی در ادامه ضمن قدردانی از نگاه خیرین و کمک های بشردوستانه مردم، هلال احمر را سومین موقوفه دار کشور بعد از اداره اوقاف و آستان قدس رضوی دانست و تصریح کرد: این اعتمادها مسؤلیت ‌های سازمانی ما را در قبال مردم و خدمات رسانی‌ها سنگین‌تر می‌کند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن از حضور گسترده امدادگران، داوطلبان و نیروهای هلال احمر گیلان در این راهپیمایی با هدف تقویت ریشه های نظام خبر داد و گفت: ما به دنبال مشارکت حداکثری هستیم و حضور امدادگران و نجاتگران ما در این عرصه موثر است. 

 

وی خاطر نشان کرد: در دهه فجر بیش از یکصد برنامه را در حوزه های حمایتی، درمانی، مانور، جذب و برنامه ریزی و... انجام داده ایم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار