مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از صادر شدن ۵۱۹۴ مجوز مشاغل خانگی برای فعالان این حوزه در استان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۸۴۴۹
|
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۸

 به گزارش خبرگزاری بسیج زاهدان؛ خلیل‌احمد سلامی اظهار کرد: در ده ماهه امسال، پنج هزار و ۱۹۴ شاغل جدید در حوزه مشاغل خانگی استان اضافه شده است که از این تعداد ۴۳۵۹ نفر از محل صدور مجوز و ۸۳۵ نفر از محل پرداخت تسهیلات شاغل شدند.


وی با بیان اینکه صدور مجوزها صرفا بصورت الکترونیکی انجام می‌شود، افزود: مشاغل خانگی بدلیل دربرگیری فراوان و هزینه راه‌اندازی پایین تر نسبت به دیگر شغل‌ها، برای متقاضیان بویژه بانوان و خانواده‌ها با اهمیت است.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت مجوز متناسب با نوع مهارتی که فرا گرفته اند و قصد فعالیت دارند، به سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.


سلامی گفت: سیستان و بلوچستان بدلیل فرهنگ کهن و غنی و شرایط آب و هوایی مناسب، یکی از مناطق پرکشش اشتغال بخصوص در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شیلات و کشاورزی است.


وی اظهار کرد: در چند روز اخیر با پیگیری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمینه عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی از طریق برنامه کاربردی "روبیکا" فراهم شده است که فعالان این حوزه در سیستان و بلوچستان می‌توانند از این فرصت بهره ببرند.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: با توجه به رویکرد دولت در حمایت از کسب و کارهای خانگی، سال آینده از لحاظ تخصیص اعتبارات سیستان و بلوچستان جایگاه بهتری نسبت به امسال پیدا می‌کند.

ارسال نظرات