خبرهای داغ:
طالبی گفت: مراسم چهلمین روز شهادت، شهدای حادثه تروریستی کرمان پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۴:۳۰ در قطعه دو گلزار شهدای بیرجند برگزار می شود.
کد خبر: ۹۵۷۸۸۹۴
|
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سید محمدرضا طالبی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: مراسم چهلمین روز شهادت شهدای کرمان پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۴:۳۰ در قطعه دو گلزار شهدای بیرجند برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مراسم محوری گرامیداشت روز جانباز نیز در مرکز استان همزمان با چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل (ع) ساعت ۱۸:۳۰ روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در فرهنگسرای شهر بیرجند برگزار خواهد شد.

وی افزود؛ در سایر شهرستان‌ها نیز برنامه محوری به منظور قدردانی از چهار هزار جانباز  استان با برنامه‌ریزی فرمانداری‌ها انجام خواهد شد.

معاون اجتماعی استاندار با تأکید بر اینکه امنیت و پیشرفت کشور به برکت خون شهداست که از بالاترین سرمایه خود در راه وطن گذشتند، گفت: هر اقدامی در راستای ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت باید به عنوان موضوع اعتقادی و تکلیف شرعی مدنظر همه مدیران و دست اندرکاران باشد.

طالبی متذکر شد: یک درصد اعتبارات هزینه‌ای و جاری دستگاه‌های اجرایی باید صرف فرهنگ ایثار و شهادت شود، ضمن اینکه برنامه‌های اجرایی باید به تأیید دستگاه تخصصی برسد.

وی با اشاره به گلایه‌های مردم نسبت به حذف تصاویر شهدا از تابلوی معابر بیرجند ادامه داد: در این زمینه به شهرداری تذکر داده می‌شود و با توجه به اینکه برخی تابلو‌های سطح شهر به معرفی مشاهیر اختصاص یافته انتظار است حداقل نیمی از آن‌ها برای شهدا باشد.

معاون سیاسی استاندار با تأکید بر اینکه اگر شهدا جانفشانی نمی‌کردند اوضاع ایران از برخی کشور‌های منطقه بدتر بود، اظهار داشت: ایران به برکت خون شهدا سربلند شده و هیچ ابرقدرتی جرأت ندارد کوچکترین تجاوزی انجام دهد برای همین هم به گروهک‌های تکفیری متوسل و ترور کور انجام می‌دهد.

طالبی، ضمن قدردانی از مردم به جهت حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال افزود: مردم همواره به خاطر نظام و انقلاب در مناسبت‌های مختلف حضور پر رنگ داشته‌اند و حل مشکلات را نیز از مسئولان درخواست دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها