خبرهای داغ:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۳۵۰۰ فروشگاه در روستاها، دهستان‌ها و شهرستان‌های استان کرمانشاه به طرح کالابرگ الکترونیک وصل شدند.
کد خبر: ۹۵۷۹۱۵۰
|
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، مختار احمدی اظهار داشت: مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان طرح فجرانه در راستای حمایت از سبد خانوار یارانه بگیر از 17 بهمن ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته طرح کالابرگ الکترونیک در پنج استان به صورت پایلوت اجرا شد، عنوان کرد: این طرح از ابتدای امسال به صورت سراسری در استان کرمانشاه اجرا شد و بیش از 3500 فروشگاه در روستاها، دهستان‌ها و شهرستان‌ها به طرح وصل شدند.

احمدی گفت: در بسته تشویقی طرح ابتدا مبلغ 80 هزار تومان به هر نفر تعلق گرفت و در مرحله بعد به 120 هزار تومان افزایش یافت، اما در دهه فجر امسال به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، وزارت تعاون به نمایندگی از دولت طرح فجرانه را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه طرح فجرانه از 17 بهمن ماه آغاز شده و تا 17 اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد، افزود: بسته تشویقی طرح به مبلغ 220 هزار تومان به ازای هر نفر در دهک‌های یک تا هفت افزایش یافته است و دهک‌های هشتم و نهم با وجود یارانه‌بگیر بودن مشمول طرح نیستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: طرح فجرانه تا 17 اردیبهشت ماه ادامه دارد و نیازی به مراجعه سریع و ازدحام در فروشگاه‌ها نیست، اما یارانه هر ماه باید در همان ماه استفاده شود.

احمدی با اشاره به اینکه شرط مشمولیت این طرح استفاده و خرید 11 قلم کالای اساسی عنوان شده است، گفت: این طرح اختیاری است و افرادی که تمایل نداشته باشند می‌توانند یارانه نقدی خود را دریافت کنند.

ارسال نظرات