خبرهای داغ:
جشن میلاد با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار به همت کانون بسیج فرهنگیان برگزار گردید.
کد خبر: ۹۵۷۹۵۲۵
|
۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج لالی؛

همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار ؛ جشن با شکوهی با حضور دانش آموزان انقلابی ، مسئول کانون بسیج فرهنگیان و فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی در مدرسه شهید جانعلی دوستانی به همت کانون بسیج فرهنگیان برگزار گردید.

 

نجفی،مسئول بسیج فرهنگیان بیان کرد:

امام حسین (ع) نواده پاک رسول خدا (ص)، در سوم شعبان سال چهارم هجری قمری چشم به جهان گشود. بهترین دوران زندگی امام حسین (ع)، حضور وی درکنار پیامبر گرامی اسلام حضرت محمدص بود که شش سال طول کشید.

 

وی در ادامه افزود:

امام حسین (ع) در خانواده ای تربیت شد که معدن کمالات و فضائل عرفانی و اخلاقی بود. وجود پدری چون امام علی (ع) و مادری همچون حضرت فاطمه زهرا (س) که هر دو پرورش یافته رسول خدا (ص) بودند، آن حضرت را با عالی ترین فضایل و حقایق الهی آشنا کرد.

 

او تصریح کرد:

امام حسین (ع) در صحنه های مختلفی که اسلام با خطر مواجه بود، حضور فعال داشت. ایشان با برگزاری جلسات درس و بحث درمورد مسایل مختلف ازجمله موضوعات اعتقادی و فکری و سیاسی، همواره پاسدار میرات گرانبهای رسول خدا (ص) بود. با شهادت خویش، حماسه ای جاوید آفرید که نهال اسلام را بارورتر ساخت و درس آزادگی و عدم تسلیم در برابر ستمگران را به همه نسل های بشر آموخت. سالروز ولادت امام حسین (ع) در جمهوری اسلامی ایران، به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است.

 

وی در ادامه افزود :

زیرا پاسداران انقلاب اسلامی در ایران با تاسی به شجاعت، مردانگی و استواری امام حسین (ع) در راه هدف، برای حفاظت از آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی و همچنین حفظ کیان و تمامیت ارضی ایران، صحنه های زیبا و باشکوهی آفریدند و خود سرمشق جوانان با ایمان و آزادی خواه جهان شدند.

 

او در پایان بیان کرد:

ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع)، سخنی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در مورد ایشان برایتان نقل می کنیم که فرمود: «به درستی حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها