رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی ۱۴۰۳:
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی ۱۴۰۳ فرمودند: اقتصاد مساله اصلی کشور است؛ اگر اقتصاد کشور شکل مطلوبی پیدا کند، می تواند در دین و دنیای مردم اثر داشته باشد.
کد خبر: ۹۵۸۷۰۸۸
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، آیت‌الله سید علی خامنه ای بعدازظهر امروز چهارشنبه اول فروردین ماه ۱۴۰۳ در دیدار مردمی در حسینیه امام خمینی (ره) اظهار داشتند: نسیم بهار طبیعت و بهار معنویت امروز برای بندگان مومن و صالح قابل استفاده است. نسیم معنوی بهار رمضان به جان انسان روشنی و طراوت می‌بخشد. شما در ماه رمضان به سوی صلاح سیر می کنید.

ایشان افزودند: ماه رمضان چنین هنری دارد که انسان آگاه راه به مراحل معنوی پیش ببرد.

مقام معظم رهبری درباره شعار امسال نیز بیان کردند: شعار سال معمولا بخشی از راهبرد اساسی کشور است؛ آنچه در این چند سال در شعار سال وجود داشته، توجه به مسائل اقتصادی است.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: شعار سال ۱۴۰۲ امسال هم جزو مطالبات و وظایف اساسی ما است. اقتصاد مساله اصلی کشور است اگر اقتصاد کشور شکل مطلوبی پیدا کند، می تواند در دین و دنیای مردم اثر داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب اظهار کردند: سال هاست دشمنان تلاش می کنند که اقتصاد کشور را به زانو دربیاورند. با همت جوانان و تلاش های فراوان، دشمن موفق نشده است و به حول و قوه الهی موفق نخواهد شد.

ایشان تصریح کردند: برای اینکه اقتصاد کشور شکوفا شود، باید همه چرخ‌دنده‌های بزرگ و کوچک به راه بیفتند. برای موفقیت باید از مشارکت مردم به معنای واقعی کلمه استفاده شود. دستیابی به اهداف برنامه هفتم با مردم انجام می گیرد. در کارهای مهم کشور، بسیج مردم کارگشاست.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه بهره‌وری در کشور ما کم است و البته علاج دارد بر مراقبت مسئولان در حوزه مسائل اقتصادی تاکید و خاطرنشان کردند: در گذشته کسانی بودند که از امکانات دولتی سوءاستفاده کردند.

ایشان اضافه کردند: پیشرفت‌ها در صورتی امکان پذیر است که من و شما به آینده امیدوار باشیم؛ هزاران گروه جوان پرتوان در کشور، با شوق مشغول کار و تلاش هستند؛ اجتماعات عظیم اربعین و ایام نیمه شعبان در سرتاسر کشور کار جوان‌هاست؛ با وجود این همه عوامل امیدزا برخی کمین گرفته‌اند که روح امید را در جوان‌ها از بین ببرند؛ من به جوان‌ها توصیه می‌کنم که جلوتر از نقشه دشمن حرکت کنید.

رهبر معظم انقلاب یادآور شدند: وحدت، سیاست قطعی نظام از روز اول بوده است. نباید اختلاف سلیقه و اختلاف سیاسی موجب نفرت پراکنی شود؛ دشمن می‌خواهد شما را مأیوس کند شما بیش از او تلاش کنید برای شکوفایی امید در دل‌های جوانان؛ بعضی از صداها را دشمن می خواهد به گوش‌ها نرسد، شما علی‌رغم دشمن این صداها را به گوش‌ها برسانید.

ایشان تأکید کردند: روز به روز جبهه مقاومت در غرب آسیا باید تقویت شود؛ تشکیل جبهه مقاومت برای مواجهه با ظلم مستمر جنایتکاران صهیونیسم است؛ مقاومت از توانمندی خود رونمایی کرد و همه محاسبات دشمن را به‌هم زد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه سخنرانی خود در دیدار نوروزی مردم با ایشان در حسینیه امام خمینی (ره) درباره مقاومت فلسطین گفتند: قدرت مقاومت، محاسبه غلط آمریکایی‌ها برای این منطقه را به هم زد؛ رژیم صهیونیستی در بیرون آمدن از بحران نیز دچار بحران است؛ امروز رژیم صهیونیستی قدرت تصمیم‌گیری ندارد.

ارسال نظرات