۱۰هزار زائر از بقاع متبرکه لرستان بازدید کردند

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان از بازدید ۱۰ هزار زائر از بقاع این استان در لحظۀ تحویل سال نو خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۷۱۲۹
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۹

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج از لرستان،اظهار داشت: ۱۰هزار زائر لحظۀ تحویل سال نو از بقاع و امامزادگان شهرهای لرستان بازدید کردند.

 

او اضافه کرد: قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع)، قرائت زیارت امین‌الله، مولودی‌‌خوانی و پخش زنده پیام نوروزی رهبر انقلاب ازجمله برنامه‌های آیین تحویل سال نو در بقاع لرستان بود.

 

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان یادآور شد: حرم امامزاده محمد(ع) و امامزاده ابوالوفا(ع) در کوهدشت، حرم امامزاده ابراهیم(ع) در دلفان و حرم زیدابن‌علی(ع) در خرم‌آباد در صدر آمار بازدید زائران از بقاع این استان است.

 

او اعلام کرد: راه دسترسی امامزاده محمدبن‌حسن(ع) در ۱۸کیلومتری الیگودرز در بارندگی‌های اخیر مسدود شده‌است و امکان ورود زائران به این بقعه در ماه فروردین میسر نیست.

 

عباس‌زاده متذکّر شد: حرم امامزاده محمدبن‌حسن(ع) در الیگودرز به‌دلیل قرارگیری در نقاط صعب‌العبور و برفی فقط در حدود شش ماه از سال پذیرای زائران بی‌شماری از اصفهان، چهارمحال‌وبختیاری، خوزستان و دیگر مناطق کشور است.

 

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: طرح آرامش بهاری در ۴۴بقعۀ این استان از ۲۷اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده‌است و تا ۱۵فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد.

ارسال نظرات