فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: نزدیک ۱۰ هزار بسته معیشتی از ابتدای ماه رمضان بین نیازمندان توزیع شد.
کد خبر: ۹۵۸۷۴۰۷
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد؛ سردار حسین زارع کمالی امروز در دیدار با آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به مسجد محور بودن برنامه‌های ماه رمضان گفت: مقرر شده است که تعدادی از مساجد محله‌های اسلامی در ماه رمضان ۳۰ خدمت متفاوت ارائه کنند.

وی ادامه داد: در ۶۷۰ محله اسلامی یزد، نخبگان محلی دور هم جمع شدند و با محوریت امام جماعت مساجد، نظام مسائل محله را شناسایی و حل آن را در سطح شهرستان، استان یا در سطح ملی پیگیری می‌کنند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه اقدامات خوبی در محلات مختلف انجام گرفته است، افزود: نزدیک ۱۰ هزار بسته معیشتی از ابتدای ماه رمضان بین نیازمندان توزیع شد و تقریبا ۵ هزار پرس غذای گرم نیز در محلات حاشیه شهر‌ها توزیع شد و همچنان این برنامه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه برنامه آزادسازی تعدادی از زندانیان غیر عمد را در دستور کار داریم، ادامه داد: قصد داریم که ۳۰ زندانی غیر عمد را در ماه مبارک رمضان آزاد کنیم.

زارع‌کمالی تهیه و توزیع ۷۰ سری جهیزیه ایرانی اسلامی از ابتدای رمضان و شناسایی زوج‌های نیازمندان را از دیگر برنامه‌های قرارگاه نوروزی سپاه الغدیر عنوان کرد و افزود: مشاوره‌های تحصیلی، خانوادگی، همچنین مشاوره برای فرزندآوری و فرزندپروری نیز در برخی مساجد انجام می‌شود.

وی گفت: برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن، برپایی سفره‌های افطاری و اجرای گروه‌های سرود از برنامه‌های بسیج در تفرجگاه‌های یزد در ایام نوروز است.

فرمانده سپاه الغدیر یزد با بیان اینکه قرارگاه نوروزی از اواخر آبان‌ماه راه‌اندازی و جلسات آن تشکیل شد، گفت: برنامه‌های مختلفی از جمله کافه شهدا و برنامه‌های فرهنگی دیگر در مجموعه‌های امیرچقماق و مسجد جامع در ایام نوروز در حال انجام است که نسبت به سال گذشته مورد استقبال بیشتر مسافران قرار گرفته است.

ارسال نظرات