معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی چابهار گفت: با توجه به خطر بروز بیماری در جمعیت دامی مناطق سیلزده و لزوم واکسیناسیون و درمان به موقع دام، واحد مبارزه با بیماری‌های دامی دامپزشکی این شهرستان کار توزیع مکمل‌ها، واکسیناسیون و درمان رایگان دام را بی وقفه انجام می‌دهد.
کد خبر: ۹۵۸۷۴۳۱
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰

داریوش سرگزی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در زاهدان اظهار کرد: در راستای عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال «جهش تولید، با مشارکت مردم» و با توجه به خطر بروز بیماری در جمعیت دامی مناطق سیل زده و لزوم واکسیناسیون و درمان به موقع دام، واحد مبارزه با بیماری‌های دامی دامپزشکی چابهار روزانه روستا به روستا و دامداری به دامداری مراجعه می‌کند و کار توزیع مکمل‌ها، واکسیناسیون و درمان رایگان دام بی وقفه انجام می‌شود و تاکنون با اقدامات ارزشمند صورت گرفته گزارشی از وقوع کانون بیماری در منطقه نداشتیم.

وی تاکید کرد: واحد نظارت بر سلامت فرآورده‌های خام دامی با جدیت و مسوولیت پذیری مثال زدنی واحدهای عرضه سطح شهر شامل قصابی‌ها، رستوران‌ها، سردخانه‌ها، بازار ماهی فروشان، شرکت‌های بسته بندی ماهی و میگو، کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه مرغ و تخم مرغ را تحت نظارت داشتند تا در ماه مبارک رمضان شهروندان و مسافران نوروزی با خاطری آسوده از سلامت غذا بر سر سفره بنشینند.

رئیس اداره دامپزشکی چابهار افزود: واحد آزمایشگاه اداره دامپزشکی این شهرستان با بهره گیری از نیروی انسانی توانمند و تجهیزات به روز؛ نمونه‌های مربوط به مراکز تکثیر، آزمایشات محموله‌های صادراتی و کنترل کیفی فرآورده‌های خام دامی را روزانه انجام داد تا کار تولید و صادرات بدون وقفه صورت گیرد.

وی گفت: روند تامین و تضمین سلامت دام و نیاز پروتئینی کشور حتی در لحظه تحویل سال در حال انجام بود و همکاران واحد قرنطینه مثل همیشه جهاد گونه در میدان حضور داشتند.

سرگزی بیان کرد: در واحد بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان هم با توجه به فصل آغاز پرورش میگو کار با جدیت و حساسیت پیگیری شد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، افزود: همه این اقدامات با پای کار بودن فرزندان توانمند و متعهد سیستان و بلوچستان در حوزه دامپزشکی صورت گرفته تا جهش تولید با مشارکت مردم در این خطه از کشور به معنای واقعی کلمه در سال جدید تحقق یابد.

رئیس اداره دامپزشکی چابهار گفت: سامانه گویای ۱۵۱۲ اداره دامپزشکی آماده دریافت نظرات، پیشنهادات، گزارشات و انتقادات مردم است.

ارسال نظرات