کتاب «اولین لاله ی سرخ»رویا آستروتین منتشر شد

کتاب "اولین لاله‌ی سرخ" اثر رویا آستروتین فرزند شهید حسین آستروتین منتشر شد.
کد خبر: ۹۵۸۷۶۵۲
|
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲

«اولین لاله ی سرخ»رویا آستروتین منتشر شد

به گزارش خبرگزاری بسیج از دشتی ؛نویسنده این کتاب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج دشتی اظهار کرد: این کتاب با شرحی از سیره، کرامات و عنایات شهید است که همچنان ناشناخته، گمنام و غریب باقی ماند بود.

رویا آستروتین افزود: در کتاب "اولین لاله‌ی سرخ" سعی شده تا خاطرات با بیانی ساده و روان و به دور از پیرایه‌های اغراق آمیز روایت شود به گونه‌ای که همه اقشار و افراد بتوانند به سادگی با آن ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: خوانندگان این کتاب می‌توانند بخوبی مروّج و معرّف شهیدان به عنوان اسوه‌های مقاومت و پایداری برای نسل‌های کنونی و بویژه آیندگان شوند.

آستروتین بیان کرد: خوانندگان کتاب همچنین با گوشه‌ای از زندگانی، خصوصیات و کرامات اولین شهید استان بوشهر در جنگ تحمیلی آشنا می‌شوند.

این کتاب در ۲ فصل سیره شهید و خاطرات شهید و در ۵۰ صفحه به زیور طبع آراسته گشته و توسط انتشارات امتداد حکمت قم به چاپ رسیده است.

شهید حسین آستروتین پس از اتمام دوره اول دبیرستان به استخدام نیروی هوایی درآمد و در حفظ مرزهای هوایی کشور خدماتی انجام داد ودر تاریخ ۶ مهر سال ۱۳۵۹ در منطقه نیروی هوایی بوشهر در حالیکه مشغول پاسداری و ماموریت بود با حمله هوایی هواپیماهای عراقی به درجه رفیع شهادت نایل شد.

ارسال نظرات