خبرهای داغ:
توکلی خبر داد

کشف و معدوم سازی ۱۹ تن انواع مواد خام دامی در نهاوند

همدان-سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند از کشف، ضبط و معدوم سازی ۱۹ تن انواع مواد خام دامی در نهاوند خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۷۸۰۱
|
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۴

حسن توکلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان اسفند ماه بیش از ۶ هزار و ۵۵۲ واحد بازرسی و ضبط و معدوم‌سازی حدود ۱۹ تن انواع مواد خام دامی از مراكز تولید، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان نهاوند صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه مواد خام دامی فاسد کشف شده شامل انواع گوشت قرمز و مرغ گرم و منجمد بوده است، افزود: هنگام بازرسی و نظارت کارشناسان بر مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی شهرستان، این مواد جمع‌آوری و ضبط شده است که از شهروندان درخواست می‌شود از خرید هرگونه مواد خام دامی فله‌ای و یا در بسته‌های بدون مشخصات و برچسب خودداری کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصولات توجه کنند.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند عنوان کرد: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد پروتئینی از ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ در سطح مراکز توزیع و عرضه انواع مواد خام دامی در شهرستان ادامه دارد.

وی تصریح کرد : در این طرح دو اكیپ ثابت و دو اکیپ سیار شامل كارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشكی از ۳۵۰ واحد مراكز تولید، توزیع، نگهداری، حمل و عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان در دو نوبت صبح و عصر به صورت مستمر بازدید و نظارت دارند.

توکلی گفت: از همشهریان تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی مراتب را از طریق شماره تلفن ۰۸۱۳۳۴۲۹۱۲۶ یا به سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی گزارش دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات