خبرهای داغ:
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ارتقای ایران اسلامی به جایگاه عظیم علمی در رشته‌های پزشکی و تبدیل شدن به قطب توریست درمانی منطقه و جهان هدف‌گذاری شده است.
کد خبر: ۹۵۸۷۹۱۵
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۰

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه سه شنبه شب در آیین میلاد کریم اهل بیت (ع) در بیمارستان خیریه امام حسن مجتبی (ع) دزفول اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتقای حوزه سلامت را به طور جدی در دستور کار قرار داده و کمیسیون تخصصی سلامت برای کار منسجم در زمینه علم، دانش و فناوری پزشکی ذیل این شورا ایجاد شده است.

وی مستقل شدن آیین نامه ارتقای علوم پزشکی از سایر رشته‌ها را از جمله مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی برشمرد و گفت: مسایل مرتبط با سلامت به صورت تخصصی‌تر در شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست بررسی است.

حجت الاسلام خسروپناه نوع‌دوستی و کار خیر را از جمله ویژگی‌های بارز ایرانیان عنوان کرد و افزود: بسیاری از خیرانی که در حال ساخت مدرسه و بیمارستان در کشور هستند ایرانی‌هایی هستند که در خارج کشور زندگی می‌کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ویژگی مشترک همه ایرانیان عشق به وطن و ایران است گفت: مراکز درمانی بسیار پیشرفته و ممتازی در سراسر کشور توسط خیران نوع دوست احداث و در حال خدمت رسانی به بیماران است.

وی تاکید کرد: اگر چه انسان‌های خیر منحصر به ایران نیستند و در کشور‌های مختلف نیز وجود دارند ولی تعداد بالای خیران در ایران موجب شده تا بتوان گفت در هستی هر ایرانی یک ژن خیر بودن وجود دارد.

حجت الاسلام خسروپناه پیشرفت‌های پزشکی بعد از انقلاب در ایران را بی بدیل دانست و گفت: امروز ایران اسلامی به نقطه‌ای رسیده است که تمام نیاز‌های درمانی کشور در داخل و به دست پزشکان، پژوهشگران و جوانان نخبه تامین می‌شود.

وی ادامه داد: دانشگاه قوی و پژوهشگاه قوی ۲ رکن مهم توسعه و به روز کردن پزشکی است که باید در کنار بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) دزفول نیز چنین مجموعه‌های علمی و پژوهشی ایجاد شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) برای افزایش سطح علمی و درمانی خود باید بیش از پیش با پژوهشگاه‌های برجسته کشور ارتباطات علمی قوی ایجاد کند.

حجت الاسلام خسروپناه با تقدیر از خیران سلامت کشور گفت: بیمارستان خیریه امام حسن مجتبی (ع) دزفول هم اکنون به بیمارانی از ۱۰۰ شهر کشور خدمات ارایه می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم حمایت بیشتر مسوولان شهرستان دزفول از گسترش فعالیت‌های این بیمارستان بیان کرد: خیران نوع‌دوست نقش کلیدی در شکل گیری و فعالیت این بیمارستان داشته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح شخصیت امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام حسن مجتبی (ع) اگر چه اهل جهاد و جنگ بود ولی کمک و دست‌گیری از نیازمندان از برجسته‌ترین ویژگی‌های این امام همام است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امام حسن مجتبی (ع) کریمانه به نیازمندان کمک می‌کرد و الگوگیری از این سیره نیاز کنونی جامعه است.

وی با بیان اینکه کار خیر نباید آلوده به شهرت‌طلبی شود گفت: هیچ نیکی بالاتر از انفاق در راه خدا برای درمان بیماران نیست.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها