برگزاری اعتکاف علمی در ۲۴ مدرسه آذربایجان شرقی همزمان با تعطیلات نوروز

تبریز- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد: طرح اعتکاف علمی همزمان با تعطیلات نوروزی در ۲۴ آموزشگاه‌ علمی و مدرسه آذربایجان شرقی با هدف تقویت بنیان علمی دانش‌آموزان و مرور آموخته‌ها در حال برگزاری است.
کد خبر: ۹۵۸۸۰۰۴
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مسعود سعادتی از برگزاری اعتکاف علمی در ۱۵ مدرسه دخترانه و ۹ مدرسه پسرانه ۱۳ ناحیه و منطقه استان، خبر داد و در تشریح این خبر گفت: این طرح که از ۲۹ اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است تا ۱۳ فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه طرح اعتکاف علمی شامل بیشتر دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه می‌باشد، اظهار کرد: ۱۰۰۰ دانش‌آموز دوره دوم متوسطه، شامل ۶۰۰ دختر و ۴۰۰ پسر در این طرح شرکت کرده‌اند و اعتکاف علمی در نواحی یک، دو و چهار تبریز و مناطق اسکو، ایلخچی، اسکو، خسروشهر، بناب، مراغه، مرند، سراب، جلفا، شبستر و هشترود در حال برگزاری است‌.

سعادتی افزود: دانش‌آموزان سایر مدارس با معرفی مدرسه مبدا و با هماهنگی اداره مربوطه می‌توانند در این طرح شرکت کنند. اعتکاف علمی، فرصتی تکرار نشدنی برای تمرین و مرور دروس به ویژه برای دانش‌آموزان کنکوری است که باید مغتنم شمرده شود و تجارب چند سال گذشته، نشانگر اثربخشی این تجربه و ایجاد پویایی در محیط یادگیری است.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییر رویکردها و افزایش تاثیر سوابق تحصیلی و نمرات نهایی در آزمون سراسری، اعتکاف علمی در تعطیلات نوروز یکی از بهترین راه‌ها و زمان‌ها برای جمع‌بندی و رفع اشکال به شمار می‌آید.

سعادتی ادامه داد: با توجه به برگزاری امتحانات کلیه پایه‌های متوسطه نظری در خرداد ماه به صورت نهایی و پیش رو بودن کنکور دانش‌آموزان پایه دوازدهم و در راستای استفاده بهینه از فرصت‌های یادگیری و نظر به فراهم نبودن ایجاد محیط آرام و فرصت مطالعه طی تعطیلات نوروزی در برخی خانه‌ها بدلیل دید و بازدیدهای عید، طرح اعتکاف علمی جهت ایجاد فرصت و محیطی آرام در مدرسه برای مطالعه دانش آموزان عزیر اجرا می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در تعدادی از مناطق و مدارس بدلیل عدم استقبال از حضور فیزیکی در مدارس به صورت مجازی و در قالب پیگیری مشاوران و دبیران با ارائه برنامه مطالعه و رصد آن و اراده تکالیف اجرا می‌گردد.

سعادتی در بخش پایانی سخنانش، خاطرنشان کرد: اعتکاف علمی ویژه داوطلبان آزمون سراسری بوده و تعدادی از دانش‌آموزان و همکاران در برخی مدارس نیز به رفع اشکال و تبادل نظر و گفت‌وگو حول محور مسائل علمی و مباحث کتاب‌های درسی می‌پردازند.

ارسال نظرات