بازدید ۴۲۰ هزار گردشگر نوروزی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی لرستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از بازدید ۴۲۰ هزار گردشگر نوروزی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این استان تا کنون خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۸۰۳۰
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، عطا حسن‌پور امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها از بازدید ۴۲۰ هزار و ۷۶۷ گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و موزه‌های لرستان از نوروز امسال تاکنون خبر داد.

 

وی گفت: این تعداد گردشگر و مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین جاری از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، افزود: از این تعداد ۶۳ هزار و ۹۳۰ نفر از موزه‌های استان و ۱۸۸ هزار و ۸۳۷ نفر از جاذبه‌های طبیعی لرستان بازدید کرده‌اند.

 

حسن‌پور، اضافه کرد: همچنین تعداد ۷۹ هزار و ۷۷ نفر از جاذبه‌های تاریخی استان و ۳۴ هزار و ۵۲ نفر از اماکن مذهبی استان بازدید کرده‌اند.

 

اقامت ۱۰۳ هزار مسافر نوروزی در لرستان

 

وی در ادامه با اشاره به اقامت و اسکان ۱۰۳ هزار و ۷۲۵ مسافر نوروزی در استان در مدت یاد شده، اظهار داشت: از این تعداد مسافر نوروزی تعداد ۲۷ هزار و ۵۸۹ نفر در اقامتگاه‌های رسمی، ۷۳ هزار و ۶۳۸ نفر در اقامتگاه‌های غیررسمی و دو هزار و ۴۹۸ نفر در اقامتگاه‌های اضطراری اسکان و اقامت داشته‌اند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، تصریح کرد: از مجموع اسکان و اقامت یاد شده در استان، هشت هزار و ۴۳ نفر در هتل‌ها، ۵۷۷ نفر در اقامتگاه‌های سنتی، سه هزار و ۶۴۴ نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و بیش از سه هزار نفر در مهمان‌پذیرهای استان اسکان داده شده‌اند.

 

حسن‌پور، گفت: همچنین از مجموع آمار یاد شده، پنج هزار و ۱۱۱ نفر در زائرسراهای استان و یک هزار و ۱۳۶ نفر در طرح خانه مسافر لرستان اسکان یافته‌اند.

 

وی با اشاره به نظارت روزانه بر مراکز بین‌راهی، اقامتی و رستوران‌های استان نیز، افزود: همچنین در مدت یاد شده ۲۳۲ مورد بازدید نظارتی در استان انجام شده که در مجموع ۲۳ تذکر و یک مورد اخطار کتبی صادر شده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اضافه کرد: در بازدیدهای نظارتی انجام شده، ۱۵۶ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی و ۵۰ مورد بازدید نظارتی از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی صورت‌گرفته است.

ارسال نظرات