زنجان-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، استان زنجان در شاخص های بازار کار از جمله پایین بودن نرخ بیکاری، نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال رتبه برتر کشور را به دست آورد.
کد خبر: ۹۵۸۸۱۱۱
|
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳

زنجان پیشتاز نرخ مشارکت اقتصادی در کشور

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛طیب جعفری در جمع خبرنگاران با تشریح فعالیت های شاخص این اداره کل در سال گذشته افزود: سال گذشته ایجاد ۱۶ هزار فرصت شغلی جدید در این استان هدفگذاری و در نیمه بهمن ۱۴۰۲ محقق شد و تا پایان سال گذشته میزان تحقق این هدف گذاری به بیش از ۱۲۰ درصد رسید.

 

وی با بیان اینکه اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد در خصوص اشتغال های ایجاد شده با کد ملی افراد قابل راستی آزمایی است، افزود: با توجه به ورودی های جدید به بازار کار باید از همه ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال در استان بهره بگیریم.

 

این مسئول ادامه داد: تحقق این هدفگذاری از راه های مختلفی مثل پرداخت تسهیلات اشتغال تبصره ۱۸ و تسهیلات مشاغل خانگی، بهبود محیط کسب و کار و تسهیل صدور مجوزها محقق شد.

 

وی یادآور شد: سهم زنجان از هدفگذاری ایجاد اشتغال در سال ۱۴۰۱ نیز ۱۴ هزار و ۱۷۰ شغل تعیین شده بود که بر پایه آمارهای ثبتی دستگاه های اجرایی در سامانه رصد این هدفگذاری به میزان ۱۱۶ درصد یعنی حتی بیش از هدف تعریف شده تحقق یافته است.

 

وی با بیان اینکه زنجان جزو سه استان برتر در کاهش بیکاری است، خاطر نشان کرد: استان در این بخش وضعیت خوبی را دارد به طوری که نرخ مشارکت اقتصادی در زمستان سال گذشته ۵۰.۵ درصد بوده است.

 

این مسئول همچنین با بیان اینکه این اداره کل هر چند کوچک بوده اما با عنوانین مختلفی کار می کند ادامه داد: در این میان طرح کالا برگ از جمله اقدامات مهم محسوب می شود.

 

به گفته جعفری در زمان حاضر بالای ۲۰ تعاونی مشکل دار با قدمت ۲۰ تا ۳۰ ساله در این استان وجود دارد و در این زمنیه اقدامات اساسی انجام گرفته است.

 

وی یادآور شد: به عنوان مثال تعاونی مسکن علوم پزشکی برطرف شده به طوری که آپارتمان ها در سه فاز در حال ساخت است که فاز نخست تکمیل و تحویل داده شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: فاز دوم نیز بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز سوم نیز به تعداد ۶۷۰ واحد به صورت رقابتی در حال تکمیل است.

 

وی در خصوص تعاونی های دارای زمین های خارج از محدوده نیز خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی انجام گرفته به ویژه در سفر اخیر رییس جمهوری به استان در سطح عالی اقداماتی از قبیل توافقات در حال انجام است که امیدواریم مشکلات این حوزه نیز به زودی مرتفع شود تا دیگر سوداگری های از قبیل فروش فیش را شاهد نباشیم.

 

 

 

ارسال نظرات