خبرهای داغ:
عبدیان گفت: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان، خیرین استان همواره در مناسبت های مذهبی، در آزادی زندانیان پیش قدم بوده اند و امیدواریم بتوانیم بازهم با کمک این عزیزان، شرایط آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم نماییم.
کد خبر: ۹۵۸۸۱۲۳
|
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۱

قزوین_به گزارش بسیج، مهدی عبدیان مدیر ستاد دیه استان قزوین اعلام کرد: در سال گذشته تعداد ۲۷۱ نفر شامل ۲۵۱ نفر مرد و ۲۰ نفر زن با رقم بدهی بالغ بر ۲۱۶۰ میلیارد ریال از بند حبس رهایی یافته اند که رقم بدهی در مقایسه با سال قبل ۶۸٪ افزایش داشته است.

وی همچنین افزود: سرانه بدهی زندانیان نیز افزایش دوبرابری داشته و به مبلغ ۸ میلیارد ریال رسیده است.

عبدیان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان قضایی استان، با اشاره به نقش قضات محاکم قضایی در راستای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد گفت: خوشبختانه محاکم قضایی استان با دغدغه همیاری این قشر ضعیف جامعه که بطور ناخواسته درگیر حضور در زندان ها شده اند نسبت به رسیدگی هر چه سریعتر دادخواست های اعسار و همچنین تعدیل اقساط آنان اقدام عاجل نموده و در سال ۱۴۰۱ رقمی بالغ بر یکهزار و ۱۱۶ میلیارد ریال که ۵۱٪ رقم بدهی را شامل می شود، در قالب قسط هایی معقول بر عهده شخص زندانی گذاشته اند.

خیرین ۵۵ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند

این مسئول اظهار کرد: ۳۱٪ از کل بدهی زندانیان که مبلغ ۶۷۲ میلیارد ریال می باشد با همیاری و گذشت طلبکاران از اصل محکومُ به کسر شده است.

مدیرستاد دیه استان مبلغ پرداخت شده جهت آزادی زندانیان را ۱۲۳ میلیارد ریال بصورت کمک بلاعوض و مبلغ ۱۷۲ میلیارد ریال در قالب وام قرض الحسنه اعلام کرد و گفت: در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۶۴ میلیارد ریال نیز توسط خانواده زندانیان به شکات پرونده ها پرداخت شده است. همچنین مبلغ ۱۲ میلیارد ریال نیز بابت دیه زندانیان تصادفی توسط صندوق تامین خسارتهای بدنی به حساب دادگستری استان واریز گردیده است.

عبدیان ضمن تقدیر از نیکوکاران و خیرین نوع دوست قزوینی گفت: با توجه به اینکه ستاد دیه تنها پایگاه حمایتی افرادی است که به دلایل ناخواسته و غیرعمد در زندان تحمل حبس می نمایند، اظهار امیدواری کرد:با توجه به شروع ماه مبارک رمضان، خیرین استان همواره در مناسبت های مذهبی، در آزادی زندانیان پیش قدم بوده اند و امیدواریم بتوانیم بازهم با کمک این عزیزان، شرایط آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم نماییم.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها