استاندار آذربایجان شرقی:

برای تحقق شعار سال باید موانع پیش روی مردم برداشته شود

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال، اظهارداشت: برای محقق شدن این موضوع، مسئولان باید موانع پیش روی مردم را بردارند چراکه در زمان کنونی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با موانع متعددی مواجه هستند.
کد خبر: ۹۵۸۸۳۱۰
|
۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مالک رحمتی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تبریز، افزود: اگر مردم، نگاه تحولی و حرکت های جهادی مسئولان را ببینند آن ها نیز در این مسیر گام برمی‌دارند.

وی با اشاره به اعتماد و اعتقاد بر حضور مردمی برای تحقق شعار امسال، گفت: با توجه به تکلیف شرعی و قانونی برای تحقق شعار امسال و مطالبات رهبری، مردم باید به صورت جدی به این امور ورود کنند.

رحمتی اطاله امور در سازمان ها و دستگاه های اداری را از عوامل خستگی و پشیمانی مردم برای انجام کار اقتصادی عنوان و تاکید کرد: برای تحقق شعار امسال باید موانع حضور مردم در فعالیت اقتصادی و اطاله در این امور برطرف شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد چین از خانه ها شکوفا شد، افزود: در کشور ما نیز برای تحقق شعار امسال باید هر خانه به یک کارگاه و کارخانه تبدیل شود، رشد اقتصادی کشور باید از خانه ها شروع شود.

رحمتی انجام کار فرهنگی را از دیگر اقدامات ضروری برای رفع موانع حضور مردمی دانست و ادامه داد: در این راستا باید اصحاب رسانه و جامعه روحانیت و افرادی که تریبون در اختیار دارند، نسبت به فرهنگ سازی در مقوله اقتصاد تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید تولید، کار، ثروت و سرمایه گذاری و کارآفرینی باید به ارزش در جامعه تبدیل شود، ادامه داد: جامعه دانشگاهی ما به دنبال کار اداری کارمندی هستند و این موضوع فعالیت و رشد اقتصادی کشور را با چالش مواجه کرده است.

رحمتی همچنین از اصحاب رسانه خواست تلاش کنند تا کار کردن و فعالیت اقتصادی در جامعه مقدس شمرده شود و روحیه کارآفرینی در جامعه جاری و ساری شود.

استاندار آذربایجان شرقی عدم استفاده از توان مردم و بخش خصوصی در عرصه اقتصادی را بزرگترین آسیب کشور دانست و گفت: در سال جهش تولید با مشارکت مردمی باید از این ظرفیت میلیونی مردم برای رونق و رشد اقتصادی کشور استفاده کرد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها