خبرهای داغ:
امام جمعه اهواز گفت: مشارکت مردم تنها راه پیروزی در جنگ اقتصادی است.
کد خبر: ۹۵۸۸۳۵۹
|
۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۱

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز افزود: جمهوری اسلامی ایران در هر مقطعی با مشکل مواجه شد حضور مردم به حل شدن مشکل کمک کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم" از سوی مردم و مسئولان اظهار داشت: مشارکت مردم تنها راه پیروزی در جنگ اقتصادی است.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه سهم‌مشارکت مردم در اقتصاد کمتر از ۱۰ درصد است و بخش عمده آن دولتی است، ادامه داد: واگذاری‌ها نباید همچون شرکت نیشکر هفت تپه یا گروه ملی باشد بلکه در این زمینه باید نظارت دقیقی صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد با اشاره به اینکه مقام‌معظم رهبری برای چندین سال متوالی بر جهش تولید تاکید داشته‌اند بیان کرد:‌ای مسئولان از خواب بیدار شوید چرا که اگر قرار است جهشی رخ دهد که به دست مسئولان نیست بلکه باید زمینه حضور مردم فراهم شود.

وی گفت: تنها داروی درمان بیماری مزمن اقتصادی که به شکل ویژه جوانان کشور را می‌آزارد، همان مشارکت است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده است.

امام جمعه اهواز افزود: پیروزی در هشت سال دفاع مقدس و شکستن هیمنه آمریکا در منطقه، قطعا با حضور و مشارکت مردم بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد با اشاره به اینکه خوزستان به عنوان استانی که بخش عمده منابع کشور را تامین می‌کند بیان کرد: خوزستان ایران کوچک است اگر الگویی که مقام معظم رهبری فرمودند در این استان پیاده شود قطعا به کل کشور نیز به سرعت سرایت می‌کند و مورد توجه قرار می‌گیرد.

امام جمعه اهواز گفت: ضرورتی ندارد در و دیوار شهر را با بنر‌های شعار جهش تولید پر کنید بلکه در مقام عمل به این موضوع ورود کنید تا مشارکت مردم اتفاق بیفتد.

وی با تاکید بر راه‌اندازی پویش "غیرتمندان دینی" برای مقابله با بی‌حجابی و روزه‌خواری اظهار داشت: این پویش را زنان و مردان با غیرت در فضای مجازی راه‌اندازی کنند و دستگاه قضا و نیروی انتظامی نیز باید مشارکت داشته باشد تا این معضلات اجتماعی رفع شوند.

خطیب جمعه اهواز با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید حکومت علوی را الگوی خود قرار دهند تاکید کرد: مساله شفافیت و اینکه زندگی مسئولان قبل و بعد از مسئولیت چقدر تغییر می‌کنند باید مورد توجه جدی قرار گیرد، چون مسئولان با اعتبار دریافتی از نظام جمهوری اسلامی، باید مشکل مردم را حل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت: پنج سال حکومت امیرالمومنین می‌تواند برترین نماد و نشانه حکومت داری باشد و در معرض دید جهانیان قرار گیرد و با افتخار به همه دنیا به عنوان سالم‌ترین دین و مردمی‌ترین حکومت معرفی شود.

وی از رفتار برخی رسانه‌ها در منعکس نکردن برخورد قوه قضاییه با مسئولان متخلف انتقاد کرد و افزود: دستگاه قضا با متخلفان برخورد می‌کند، اما برخی رسانه‌های از خدا بی‌خبر حاضر نیستند این اخبار را منعکس کنند در حالی که اگر یک نقطه ضعف ببینند آن را با صدای بلند فریاد می‌زنند.

خطیب جمعه اهواز همچنین از نمازگزاران دعوت کرد با خانواده خود در روز قدس حضور داشته باشند و با توجه به جنایات رژیم کودک کش صهیونیست، امسال مردم باید پرشورتر از سال‌های گذشته حضور یابند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها