بازدید ۵۷۰ هزار گردشگر نوروزی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی لرستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از بازدید ۵۷۰ هزار و ۳۴۶ گردشگر نوروزی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این استان تا کنون خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۸۳۸۴
|
۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان،عطا حسن‌پور امروز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: از آغاز تعطیلات نوروزی امسال و از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۹ فروردین جاری ۵۷۰ هزار و ۳۴۶ گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی استان بازدید کردند.

 

وی گفت: از این تعداد مسافر نوروزی و گردشگر ۲۹۰ هزار و ۸۵۲ نفر از جاذبه‌های طبیعی و ۸۵ هزار و ۶۲۹ نفر از موزه‌های استان بازدید کرده‌اند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، تصریح کرد: همچنین در مدت یاد شده ۱۲۵ هزار و ۲۷۲ مسافر نوروزی در اقامتگاه‌های استان اسکان و اقامت یافته‌اند.

 

حسن‌پور، اضافه کرد: از این تعداد ۹۱ هزار و ۱۵۷ نفر در اقامتگاه‌های غیررسمی، ۳۱ هزار و ۳۵۵ نفر در اقامتگاه‌های رسمی و دو هزار و ۷۶۰ نفر در اقامتگاه‌های اضطراری اقامت داشته‌اند.

 

وی افزود: همچنین در مدت یاد شده ۲۶۶ مورد بازدید نظارتی در سطح استان انجام‌گرفته که از این تعداد ۱۷۸ مورد از مراکز اقامتی و ۶۰ مورد از مراکز پذیرایی بین‌راهی بوده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، گفت: در بازدیدهای نظارتی انجام شده ۲۳ مورد تذکر و ۲ مورد اخطار کتبی صادر شده است. 

ارسال نظرات
آخرین اخبار