مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز، در آغازین روز‌های بهار طبیعت و همزمان با فضای معنوی ایام قدر از تشییع و تدفین سه شهید گمنام در استان البرز خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۸۴۹۰
|
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۸
به گزارش خبرگزاری بسیج از البرز، سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز، اظهار داشت: در آستانه ایام قدر و همزمان با حال و هوای معنوی استان، عطر شهادت بار دیگر در استان البرز پیچیده و مردم شهیدپرور این استان میزبان پیکر‌های مطهر سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس خواهند بود.
شهدای گمنام، سند‌های افتخار و هویت ملت ایران هستند

سردار اسلامی با اشاره به زمان و مکان تشییع شهدا، افزود: مراسم تشییع این شهدای والامقام ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه آغاز و پس از طی مسیر‌های معین، تا قبل از اذان ظهر در محل‌های تعیین شده به خاک سپرده خواهند شد.

وی محل‌های تدفین شهدای گمنام را به شرح زیر اعلام کرد: سایت هسته‌ای حسن آباد، مسکن مهر شهرستان نظرآباد و موزه شهدای شهرستان هشتگرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با دعوت از مردم شهیدپرور استان البرز برای حضور در این مراسم معنوی، گفت: حضور پرشور مردم در این مراسم، تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا و امام شهدا و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد بود.

وی ادامه داد: شهدای گمنام، سند‌های افتخار و هویت این ملت هستند و این شهدا نماد مظلومیت و ایثار ملت ایران در دفاع از اسلام و انقلاب هستند.

سردار اسلامی در ادامه به فضیلت شهدای گمنام اشاره کرد و افزود: شهدای گمنام، گنجینه‌های ارزشمندی هستند که خداوند متعال به ملت ایران هدیه داده است و ما باید قدر و منزلت آن‌ها را بدانیم.

وی همچنین به برنامه‌های جانبی این مراسم اشاره کرد و گفت: مراسم وداع با شهدای گمنام، در شب ۱۵ فروردین ماه در شهرستان‌های محل‌های تدفین برگزار و همچنین، ایستگاه‌های فرهنگی در مسیر‌های تشییع شهدا برپا خواهد شد.

سردار اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام، از عموم مردم شهیدپرور استان البرز دعوت کرد تا با حضور پرشور خود در مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام، بار دیگر با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید بیعت کرده و دین خود را به شهدا ادا کنند.

وی همچنین از کلیه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها دعوت کرد، تا با انعکاس گسترده این مراسم، در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یاری رسانند.

سردار اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم که با عطر شهادت و حضور مردم شهیدپرور، بار دیگر شاهد تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی باشیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها