خبرهای داغ:
مدیرکل امور فرهنگی زائرین استانداری قم گفت: به منظور حفظ شئون ماه رمضان تمهیدات و اقدامات مناسبی انجام شده و با هماهنگی قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی حفظ حرمت ماه رمضان در قم به صورت جدی دنبال می‌شود.
کد خبر: ۹۵۸۸۶۲۳
|
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، صادق بیطرفان پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه حفظ حرمت ماه مبارک رمضان وظیفه‌ای همگانی است، در خصوص اقدامات انجام شده به منظور حفظ شئون این ماه در سطح استان قم همزمان با ایام عید نوروز، گفت: بیش از ۳۰۰ تیم برای ارائه تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر در بحث عفاف و حجاب و روزه خوانی در مناطق پرتردد و شلوغ شهر ساماندهی شده است.

مدیرکل امور فرهنگی زائرین استانداری قم اظهار کرد: با هماهنگی قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی، فعالیت‌های گشت شبانه، طرح بوستان‌های نمونه، گشت‌های امر به معروف و نهی از منکر و... برنامه‌ریزی شد.

وی عنوان کرد: این گشت‌ها در بوستان‌های پرتردد، معابر مرکزی و شلوغ، مبادی ورودی شهر و عوارضی‌ها، اماکن پاساژها و مراکز خرید بزرگ و مجتمع‌های بین راهی استان در حال فعالیت هستند که کلانتری‌های داخل شهری و پاسگاه‌های برون شهری نیز از این تیم‌ها در صورت نیاز پشتیبانی می‌کنند.

دبیر ستاد عفاف و حجاب استان قم با اشاره به برپایی دوره‌های آموزشی تخصصی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، ابراز کرد: کارگاه‌های آموزشی متناسب با این موضوعات برای فرماندهان کلانتری‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج برگزار شده و جلساتی نیز در خصوص هماهنگی هرچه بیشتر پیرامون مأموریت‌های نوروز و ماه مبارک رمضان برگزار شد.

وی ادامه داد: تنظیم تقویم گشت‌های سامانه ناظر، آموزش و توجیه نیروهای اقدام کننده ایجابی و ترویج فرهنگ تذکر لسانی، فراخوان گروه‌های ناظر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و بسیج از دیگر اقداماتی است که در این خصوص صورت گرفته است.

مدیرکل امور فرهنگی زائرین استانداری قم گفت: از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ در طرح کریمه ۳، بیش از ۴۳۱ بازدید، ۴۸ مورد تذکر، ۲۱ اخطار کتبی و ۴ مورد پلمپ واحد‌های صنفی متخلف جهت ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی ویژه ماه مبارک رمضان و ایام عید نوروز انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت‌های گسترده فرهنگی، اجتماعی، در قالب‌های مختلف همچون برپایی نمایشگاه‌ها در ۶ بوستان بزرگ و هدف استان قم نیز برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است.

دبیر ستاد عفاف و حجاب استان قم تاکید کرد: شبکه گزارش گیری مردمی نیز در خصوص دریافت گزارشات روزه خواری و کشف حجاب در قالب سامانه سجاد به صورت شبانه روز فعال میباشد و تا کنون حدود ۵۰ گزارش با ارسال به دستگاه‌های قضایی و انتظامی دریافت شده است.

وی در خصوص مباحث مربوط به مسافرین نوروزی، مطرح کرد: استان قم همواره میزبان مسافران در ایام مختلف سال بوده است و با همت شهرداری قم دو مرکز جهت رفاه حال مسافرین نوروزی در ماه مبارک رمضان و حفظ حرمت این ماه تدارک دیده شده است؛ و مسافران ملزم به رعایت احکام شرعی می‌باشند که در صورت تخلف توسط به دستگاه محترم قضا معرفی خواهند شد؛

بیطرفان خاطر نشان کرد: یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری‌ها است؛ انتظار می‌رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوند ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجارهای دینی به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت گردد و طبق قانون و احکام شرعی عموم مردم ملزم به امر به معروف و نهی از منکر و حمایت از آمرین به معروف می‌باشیم.

پایان پیام/

ارسال نظرات