خبرهای داغ:
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه در گذشته جایگاه ویژه‌ای در عرصه حوزوی داشته است و باید به جایگاه خود بازگردد.
کد خبر: ۹۵۸۸۷۳۰
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، حجت‌الاسلام‌ حبیب‌الله غفوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با اشاره به اینکه شعار امسال توسط مقام رهبری (مدظله‌العالی) جهش تولید با مشارکت مردم عنوان شد اظهار داشت: نباید در سال جدید مسیرهای پیشین و عادی را طی کنیم چرا که بنا بر جهش تولید است و باید شاهد چنان افزایشی در تولید باشیم که جهش معنا پیدا کند.

غفوری افزود: راه حل جهش تولید مشارکت دادن همه مردم در این امر است و دستگاه‌ها باید موانعی که بر سر راه تولیدکنندگان هست را مرتفع کنند. 

وی گفت: انتظار بنده از مسئولین خادم استان این است که مشوق تولیدکنندگان باشند. من تا به‌حال اسمی از شخص نیاورده‌ام اما از این پس اگر تولیدکننده‌ای از اشخاصی در بعضی دستگاه‌ها، به بنده گلایه کند حتماً او را به جامعه معرفی خواهم کرد.

غفوری با بیان اینکه به فرموده رسول اکرم (ص) بافضیلت‌ترین اعمال در ماه مبارک رمضان دوری از حرام خدا است، گفت: به‌ بهانه جشن نوروز در برخی نقاط استان اتفاقاتی افتاد که بنده هم از انفعال مسئولین آن مناطق گلایه‌مندم و هم از کسانی که در ماه مبارک رمضان با اعمال خلاف شرع، قلب نازنین امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) را به‌درد آوردند. چنین فسادهایی توبه جمعی لازم دارد و بنده از خداوند متعال درخواست می‌کنم که به‌برکت شب‌های نورانی قدر از این گناهان بگذرد تا ننگ و عذابش دامن همه جامعه را نگیرد.

وی افزود: اختلاط گسترده زن و مرد نامحرم و انجام اعمال حرام مورد غضب پروردگار است و ریشه بسیاری از مشکلات همین نافرمانی‌ها از دستورات خدا است.

خطیب جمعه کرمانشاه با گرامی‌ داشتن سالروز بازتأسیس حوزه علمیه قم توسط حاج شیخ عبدالکریم حائری، گفت: نتیجه این اتفاق مبارک پیروزی انقلاب اسلامی شد. باید فرزندان مؤمنمان را به ثبت‌نام در حوزه و ورود به این مسیر تشویق کنیم تا در آینده شاهد نسلی از علمای عامل، بصیر، متخلق و مهذب باشیم زیرا 

استان کرمانشاه در گذشته جایگاه ویژه‌ای در عرصه حوزوی داشته است و باید به جایگاه خود بازگردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با یادآوری سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: این روز فرخنده به‌عنوان روز تکریم خیرین نامگذاری شده است. امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) حق بزرگی به گردن اسلام دارد چرا که مسلمین را از یکی از خطرناک‌ترین برهه‌های تاریخ اسلام نجات داد و اساس اسلام را حفظ کرد. توانمندان جامعه باید به‌ پیروی از آن امام همام، ضعیفان و فقیران را دریابند.

غفوری با اشاره به فراز دوم خطبه 176 نهج‌البلاغه بیان کرد: به‌فرموده امیر مؤمنان، حضرت علی (علیه‌السلام)، قرآن هدایت کننده‌ای است که هیچگاه گمراه نمی‌کند و سخنگویی است که هیچگاه دروغ نمی‌گوید. 

وی با بیان اینکه همنشین قرآن پیوسته بر نور هدایتش اضافه و از نابینایی دلش کم می‌شود گفت: آنچه که انسان برای سعادتش در دنیا و آخرت نیاز دارد را می‌تواند از محضر قرآن کریم برداشت کند.

امام جمعه کرمانشاه قرآن کریم را منشأ آثار و برکات فراوان دانست و عنوان کرد: داروی دردهای فکری و عقیدتی بزرگی چون کفر، نفاق، سرکشی نفس و گمراهی فقط نزد قرآن کریم و حضرات معصومین (ع) است که آن بزرگواران هم از روی هوا و هوس صحبت نمی‌کردند و آنچه بیان فرموده‌اند از وحی الهی بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: حضرت علی (ع) به ما سفارش می‌کند که اگر درخواستی از خداوند متعال دارید، درخواست خود را با وساطت قرآن مطرح کنید و به واسطه قرآن چیزی را از خلق خدا نخواهید چراکه مقام و منزلت قرآن کریم آسمانی است و نباید با مسائل مادی مخلوط شود. از همین‌رو باید از قسم‌ خوردن به قرآن برای امور دنیای پرهیز شود.

خطیب جمعه کرمانشاه با بیان اینکه اگر قرآن کسی را شفاعت کند بی‌شک نزد خداوند متعال پذیرفته است، افزود: همانطور که قرآن شفاعت می‌کند، شکایت هم می‌کند. به‌ سند قرآن پیامبر خدا (ص) در روز جزا از کسانی که قرآن را مهجور گذاشته‌اند شکایت می‌کند.

ارسال نظرات