خبرهای داغ:
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به کاهش سه درصدی کل سرقت‌های رخ داده در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل از آن، گفت: خوشبختانه در سرقت‌ها مهم نیز شاهد کاهش ۱۸ درصدی بوده‌ایم.
کد خبر: ۹۵۸۸۷۴۲
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، سردار مهدی حاجیان در دیدار نوروزی با امام جمعه کرمانشاه، اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی همکاران پرتلاشم در سال گذشته، 1095 فقره سرقت نسبت به سال 1401 معادل سه درصد کاهش داشته است.

وی همچنین با اشاره به کاهش 2 هزار و 234 فقره‌ای سرقت‌های مهم در استان در سال 1402 نسبت به سال قبل از آن، گفت: در این خصوص هم 18 درصد شاهد کاهش هستیم.

حاجیان کاهش 44 درصدی سرقت منزل، 20 درصدی سرقت خودرو، 36 درصدی قاپ زنی، 28 درصدی سرقت مغازه و کاهش هشت درصدی نزاع‌های فردی طی سال گذشته نسبت به سال 1401 را از دیگر مواردی برشمرد که با تلاش ماموران انتظامی حاصل شده است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه به رشد دو درصدی کشف سرقت‌ها اشاره کرد و گفت: در سال 1402 نسبت به سال 1401 در مجموع 307 فقره سرقت بیشتر کشف شد.

وی با اشاره به رشد 14 درصدی کشف سلاح و مهمات افزود: در حوزه سوخت قاچاق نیز با کشف حدود یک میلیون و 380 هزار لیتر نسبت به سال قبل 199 درصد افزایش داشته‌ایم.

حاجیان رشد 9 درصدی دستگیری سارقان و 96 درصدی کشفیات مواد محترقه را از دیگر موفقیت‌های پلیس در سال گذشته عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با معرفی پلیس به عنوان ضابط قانون، گفت: بر اساس وظیفه‌ای که نسبت به شهروندان احساس می‌کردیم جلسات قرارگاه کاهش تصادفات را در داخل شهر و خیابان‌ها برگزار کردیم و از دستگاه‌های متولی خواستیم تا نسبت به وظایف خود در قبال اصلاح نقاط حادثه‌خیز اقدام کنند.

وی با اشاره به اصلاح بسیاری از نقاط حادثه‌خیز و ترافی‌زا در شهر کرمانشاه، از تداوم همین روند در سال جاری خبر داد و گفت: به مردم قول می‌دهیم سال 1403 نسبت به سال قبل برای آن‌ها بهتر باشد.

حاجیان در پایان پلیس را خدمتگزار مردم و همراه همیشگی آن‌ها عنوان کرد و گفت: امیدوارم با تداوم حمایت‌های امام جمعه کرمانشاه بتوانیم خدمات بهتر و گسترده‌تری به شهروندان ارائه و احساس امنیت را در جامعه ارتقا ببخشیم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار