خبرهای داغ:
  موتابها گفت: انجام تعمیرات همزمان ۴ واحد نیروگاه شهید رجایی قزوین با مجموع توان ۷۵۰ مگاوات برای کسب آمادگی تولید برق، به طور همزمان در دست تعمیرات است.
کد خبر: ۹۵۹۰۲۹۵
|
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳

قزوین_به گزارش بسیج، ابوالفضل موتابها رئیس هیات مدیره و مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی گفت: به منظور کسب آمادگی تولید برق به ویژه در تابستان ۱۴۰۳، تعداد ۴ واحد بخاری و سیکل ترکیبی این نیروگاه در مجموع با توان ۷۵۰  مگاوات، به طور همزمان در دست تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدید دوره ای قرار دارد.

موتابها افزود: در این فصل از تعمیرات، ۲ واحد بخاری هر یک به ظرفیت ۲۵۰ مگاوات، یک واحد گازی با توان حدود ۱۰۰ مگاوات و بویلر مربوطه(۵۰ مگاوات) و یک واحد بخاری سیکل ترکیبی با توان ۱۰۰ مگاوات به ترتیب تحت برنامه تعمیرات بازدید دوره ای، اساسی و نیمه اساسی قرار دارند.

وی تصریح کرد: هم اکنون در نیروگاه بخار واحد های شماره یک و دو بخاری تحت تعمیرات  بازدید دوره ای قرار دارند و  این تعمیرات در حال اجرا است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی بیان داشت:  در نیروگاه سیکل ترکیبی هم واحد شماره ۲ گازی  تحت تعمیرات  اساسی و واحد شماره ۲ بخاری سیکل ترکیبی هم در دست تعمیرات نیمه اساسی قرار دارد.

گفتنی است  هر ساله با پایان یافتن فصل پیک تابستان و کاهش نیاز مصرف کنندگان به انرژی الکتریکی، واحدهای نیروگاهی برای کسب آمادگی تولید برق، تحت انواع تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدیدهای دوره ای قرار می گیرند که امسال نیز فصل تعمیرات در نیروگاه شهید رجایی، به مانند دوره های پیشین با پایان تابستان، از ابتدای مهرماه ۱۴۰۲، آغاز شده است.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار