خبرهای داغ:
آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز سه‌شنبه در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.
کد خبر: ۹۵۹۰۸۲۳
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۷

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در شهر گتوند با شاخص ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش شهر بهبهان با شاخص ۱۶۹ در وضعیت ناسالم و قرمز و شهر هندیجان با شاخص ۱۴۵در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شد.

وضعیت هوای شهر‌های آبادان، اندیمشک، ایستگاه استانداری و نیوساید شهر اهواز، ایذه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شوش، شوشتر، ماهشهر و مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.
همچنین وضعیت هوای ایستگاه‌های حفاری، اداره کل محیط زیست، پادادشهر و پست برق شماره سه اهواز، حمیدیه، سوسنگرد، شادگان و کارون با شاخص زیر ۵۰ در وضعیت سالم و پاک قرار دارند.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها