تشدید برنامه‌های نظارتی و حفاظتی با فرا رسیدن فصل زایمان حیات وحش

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: با فرارسیدن فصل زادآوری حیات وحش برنامه‌های نظارتی تشدید و ضریب حفاظتی مناطق تحت مدیریت استان افزایش یافت.
کد خبر: ۹۵۹۱۱۷۱
|
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، علی سالاروند امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل زادآوری طبیعت و حیات وحش و لزوم فراهم کردن محیط امن برای حیات‌وحش، برنامه‌های نظارتی تشدید و ضریب حفاظتی مناطق تحت مدیریت استان لرستان افزایش یافت.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: با افزودن حدود ۳۰ نیروی محیط بانان در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و در حال طی بودن روند جذب حدود ۱۰ نفر نیروی دیگر در سال جاری و همچنین اجرای برنامه‌های گشت و پایش مناطق و بیتوته شبانه محیط‌بانان و همچنین ادامه روند هوشمندسازی مناطق و ... از جمله اقدامات صورت گرفته در افزایش ضریب حفاظتی مناطق حفاظت شده استان برشمرد.

 

سالاروند گفت: علاوه بر پایش هوشمند و آنلاین مناطق، با خرید دوربین‌هایی با قدرت زوم بالا (بطوری که تا فاصله حدود ۱۰ کیلومتر قادر به ثبت چهره افراد متخلف هستند) و همچنین تامین سلاح، لوازم دفاع شخصی و تجهیزات انفرادی برای حصول این مهم قدم‌های خوبی طی دو سال گذشته برداشته شده است.

 

وی همراهی و همکاری جوامع بومی و محلی ساکن در مناطق تحت مدیریت استان را مهمترین عامل افزایش امنیت مناطق طبیعی استان دانست و از همه جوامع بومی و محلی ساکن در مناطق تحت مدیریت استان خواست کمافی السابق با محیط‌بانان همکاری و همراهی کامل را داشته‌ باشند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار