خبرهای داغ:

اشتغال محله محور بر اساس تشکیل تعاونی های محلات دنبال می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه تعاون یکی از کارآمدترین بخش های اقتصادی مردم محور است گفت: در سال جدید اشتغال محله محور را بر اساس تشکیل تعاونی های محلات دنبال می کنیم.
کد خبر: ۹۵۹۱۲۰۰
|
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰

به گزارش خبرگراری بسیج خوزستان ، محمد راضی جلالی در نشست بررسی برنامه های اقتصادی دولت در جهت تحقق شعار سال که با حضور مدیران اقتصادی و بانک های استان، بیستم فروردین ماه ۱۴۰۳ در محل سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد، به تبیین و تشریح برنامه ها و سیاست های اقتصادی استان در سال ۱۴۰۳ پرداخت و گفت: امسال که بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب به نام “سال جهش تولید با مشارکت مردم” مزین گشته است وظیفه داریم از تمام ظرفیت های موجود برای تحقق این هدف و راهبرد بهره گیری کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه تعهد اشتغال استان برای سال ۱۴۰۳ تعداد ۶۹ هزار فرصت شغلی جدید است، خواستار تدوین برنامه های منسجم و کاربردی در حوزه اشتغال با مشارکت حداکثری مردم شد و افزود: باید در قالب یک حماسه مشارکت جمعی و با بهره گیری از خرد جمعی و پرهیز از قوانین دست و پاگیر، شرایط آسانی برای حضور مردم در اقتصاد فراهم‌ کنیم.

“راضی جلالی” ترویج فرهنگ کار و فرهنگ تعاون را لازم دانست و گفت: متاسفانه به دلایل مختلف، فرهنگ کار در استان شرایط مناسبی ندارد. اغلب کارجویان به دنبال مشاغل مزد بگیری هستند و کار را صرفاً در استخدام ها می بینند، لذا لازم است در حوزه ارتقای فرهنگ کار برای خود و همچنین کار جمعی برنامه ریزی و اقدامات لازم با مشارکت مجموعه های فرهنگی استان صورت پذیرد. وی افزود در روز گذشته نشست خوبی با حضور اساتید دانشگاه، برخی مدیران اجرایی و فعالین کسب و کار و اقتصادی به دعوت کتابخانه‌های عمومی استان با همین دستور کار برگزارگردید.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان، تعاون را بهترین الگوی اقتصادی بر پایه مشارکت مردمی در توسعه اقتصادی دانست و گفت: با رونق بخش تعاون شاهد حضور مردم در چرخه تولید خواهیم بود؛ لذا اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان مکلف است با برنامه ریزی و ایجاد انگیزه و تدوین راهکارهای تخصصی، حضور پررنگ مردم را در اقتصاد استان در قالب اقتصاد تعاونی هدف گذاری کند.

وی به وجود برخی مشکلات در بخش تعاون اشاره کرد و گفت: متاسفانه اغلب تعاونی های استان پس از تشکیل تعاونی به حال خود رها می شوند، بنابراین لازم‌است آموزش در حوزه تعاون جدی‌تر دنبال گردد و این تعاونی ها را در بخش های مختلف از جمله فرهنگ کار گروهی، بازاریابی، الگوهای استاندارد کسب و کار، علم‌ مدیریت و … آموزش داد.

معاون استاندار افزود: علاوه بر لزوم آسیب شناسی جدی در حوزه تعاون استان، ضروری است در این بخش مهم، ظرفیت سنجی علمی و میدانی صورت پذیرد که مشخص شود در کدام منطقه چه ظرفیتی می‌تواند موفق تر عمل کند و این امر عمدتا ماموریت اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان است.

وی در پایان خواستار برگزاری منظم‌جلسات شد و تاکید کرد: با برنامه ریزی و برگزاری منظم این نشست ها، موارد احصاء شده در قالب یک بسته پیشنهادی در حوزه تعاونی هر چه سریعتر توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهیه و مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست حاضرین به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار