مدیرعامل مؤسسه خیریه محکم گفت: در مدت فعالیت این مؤسسه تاکنون در ۲۶ سفر کار جهادی، ۶ هزار نفر از مدد خواهان هدف در استان ایلام شناسایی و یک هزار و ۳۰۰ نفر از آنان نیز بدون هیچ‌گونه وجهی مورد جراحی پیشرفته قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۹۵۹۱۲۹۴
|
۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، صلاح‌الدین دلشاد صبح امروز در جریان راه‌اندازی دفتر نمایندگی این مؤسسه خیریه در آبدانان، اظهار کرد: مؤسسه خیریه " مُحکم " سال ۱۳۸۴ باانگیزه شناسایی و ارائه رایگان خدمات پزشکی به کودکان و نوجوانان معصوم و محروم دارای ناهنجاری‌های مادرزادی تشکیل شده است.

 

 مدیرعامل مؤسسه خیریه محکم افزود: این مؤسسه تا کنون توانسته با مساعدت خیرین خداجو و معاضدت پزشکان نیک‌اندیش در ۶۷ بیماری مهم و پرهزینه در زمینه‌های " دستگاه تناسلی، گوش، حلق و بینی، غدد، مغز، اعصاب و چشم " ۱۸ هزار نفر از جامعه هدف را شناسایی و به طور رایگان انواع اعمال جراحی و اصلاح ناهنجاری‌های حاد مادرزادی را برای آنان انجام دهد.

 

 دلشاد با اشاره به توانمندی‌های پزشکان ایرانی در شناسایی و درمان قطعی امراض سخت، پیچیده و ناشناخته، افزود: ۱۲ نفر از پزشکان حاذق در انواع تخصص‌ها و مهارت‌های متنوع در ۵۵ شعبه فعال و در قالب ۳۴ بیمارستان مجهز دولتی و خصوصی تاکنون این تعداد اعمال جراحی را بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای شناسایی، جراحی و درمان قطعی کرده‌اند.

 

 این پزشک متخصصِ متعهد که دارای فوق‌تخصص و مهارت پیشرفته جراحی کودکان از دانشگاه‌های معتبر ملی و اروپایی است، عشق به ایران را زیباترین افتخار هر ایرانی دانست و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدایت حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و تکیه بر مشارکت و توان مردم، عزت، اقتدار و آبروی همه ایرانیان را در گستره جهانی به بالاترین اقتدار و افتخار رسانده است.

 

 مدیرعامل مؤسسه خیریه محکم یادآور شد: در مدت فعالیت این مؤسسه تاکنون در ۲۶ سفر کار جهادی، ۶ هزار نفر از مدد خواهان هدف در استان ایلام شناسایی و یک هزار و ۳۰۰ نفر از آنان نیز بدون هیچ‌گونه وجهی مورد جراحی پیشرفته قرار گرفته‌اند.

 

دلشاد، مهاجرت افراد نخبه از کشور را نوعی بی‌حرمتی به عزت ایرانی دانست و تصریح کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ماهیانه اعزام ۵۰۰ بیمار به خارج از کشور با هزینه‌های مالی سنگین، یک هزار و ۶۰۰ نفر از پزشکان غیرایرانی نیز در مراکز درمانی کشور فعالیت می‌کردند؛ اما در حال حاضر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، ضمن اینکه هیچ پزشک بیگانه‌ای در کشور وجود ندارد تعدادی از پزشکان ماهر و فوق‌تخصص در جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی از طرف آمریکا و انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی حتی برای داوری مقالات علم پزشکی هم حاضر نمی‌شوند به آنجا سفر کنند.

 

 این پزشک فداکار که دارای سابقه ۳۵ سال تدریس در دانشگاه‌های مهم علوم پزشکی در ایران و جهان است گفت: هم اکنون کلید حل خیلی از امراض بغرنج و ناشناخته در دنیا فقط به دست توانای پزشکان متبحر ایرانی قابل گشایش است.

 

 مدیرعامل مؤسسه پزشکی "محکم "از تأسیس بخش جراحی اطفال در شهرهای زاهدان، بندرعباس، بیرجند، دزفول و ایرانشهر جهت تسهیل در معالجه کودکان خبر داد و تصریح کرد: در تلاشیم پس از تهیه امکانات و مقدمات و بسترسازی لازم، این بخش را در استان محروم ایلام نیز راه‌اندازی کنیم.

 

 وی یادآور شد: گروه پزشکی مؤسسه" محکم" تا شناسایی و درمان کامل کلیه بیماران نیازمند ایلام در زمینه " ارتوپدی، ارولوژی، گوارش، قلب، عروق و ریه" در این استان مرزی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

ارسال نظرات