پرداخت ۱۳۰۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی بوشهر

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تدوین برنامه عملیاتی شدن جهش تولید با مشارکت مردم در استان خبر داد و گفت: ۱۳۰۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی بوشهر پرداخت شد.
کد خبر: ۹۵۹۱۳۵۴
|
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، مهدی صفوی در گفتگو با جمعی از خبرنگارن با بیان اینکه این استان در بخش صنعت و تولید از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است اظهار داشت: برای تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم بر اساس ظرفیت‌های استان انگیزه‌های لازم برای تحقق آن فراهم شده است.

وی، واگذاری اراضی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، پرداخت تسهیلات بانکی، حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاران و صدور پروانه و مجوزهای لازم در کوتاه‌ترین زمان را از تسهیلات فراهم شده دانست و بیان کرد: در راستای رفع موانع تولید در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید اقدامات لازم برای حمایت سرمایه‌گذاران انجام می‌شود و سال قبل 60 جلسه تسهیل و رفع موانع تولید در استان بوشهر تشکیل و در این سال صنعت رشد قابل توجهی یافت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر هدایت فعالان عرصه تجارت به حوزه سرمایه‌گذاری صنعتی را یکی از محورهای اساسی دانست و تأکید کرد: سال قبل در رفع موانع تولید، احیا واحدهای راکد، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام تولیدی و صنعتی اقدامات لازم انجام و مبلغ یک‌هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره 16 و 18 قانون بودجه و مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان پرداخت شد.

صفوی از صدور 51 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی و معدنی در استان بوشهر خبر داد و افزود: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بیش از 500 میلیارد تومان با اشتغال‌زایی 780 نفر در استان بوشهر راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه پروانه‌های بهره‌برداری صادره در بخش‌‌های کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع معدنی و دیگر عرصه‌ها است اضافه کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان در یک سال گذشته اقدامات متعددی نظیر فعال شدن واحدهای صنعتی راکد، پرداخت تسهیلات بانکی، تشکیل جلسات ویژه مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از طریق کارگروه‌های مختلف استانی و شهرستانی انجام شده است.

مدیرکل صمت استان بوشهر با اشاره به صدور پروانه تأسیس واحدهای صنعتی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در سال 1402 تعداد 301 فقره جواز تأسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری بیش از 17 هزار میلیارد تومان با اشتغال 5 هزار و 533 نفر صادر شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار