سرپرست آبفا ایلام گفت: فاز اول پروژه جهاد آبرسانی به ۱۲۸ روستای مواجه با کمبود و تنش آبی استان با پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصد در حال انجام است.
کد خبر: ۹۵۹۱۴۲۲
|
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۷

محمد محمدی سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، در تبیین دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه آب گفت: فاز اول پروژه جهاد آبرسانی به ۱۲۸ روستای مواجه با کمبود و تنش آبی استان براساس قرارداد اول محرومیت‌زدایی منعقد شده با بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام با پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصد انجام شده است.

وی افزود: انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد دوم جهاد آبرسانی به ۲۱۰ روستای مواجه با تنش آبی در سطح استان با اعتباری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال با تلاش و پیگیری استاندار ایلام و آبرسانی پایدار به ۷۱ روستای استان و مرتفع نمودن مشکلات حوزه تامین و زیرساخت‌های آب مناطق روستایی استان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

سرپرست آبفا ایلام، ادامه داد: پیگیری ویژه استاندار ایلام در خصوص تصویب اعتبار لازم جهت اصلاح و بازسازی شبکه توزیع فرسوده شهر ایلام به منظور کاهش هدررفت آب به میزان ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و شروع عملیات اجرایی خدمات زیرساختی آب و فاضلاب جهت طرح‌های نهضت ملی مسکن در سطح کل استان به موازات اجرای پروژه‌های مذکور براساس دستورات استاندار از دیگر عملیات صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه، اصلاح و بازسازی شبکه‌های توزیع آب به‌طول ۲۸۰ کیلومتر در مناطق مختلف شهری و روستایی استان، احداث و بهره‌برداری ۳۰ باب مخزن ذخیره آب به حجم ۱۶۳۵۰ متر مکعب و همچنین شروع عملیات اجرایی ساخت ۱۴ باب مخزن ذخیره به حجم ۱۱۴۵۰ متر مکعب در مناطق مختلف شهری و روستایی و آبرسانی به پایانه مرزی مهران و افزایش ظرفیت تامین آب پایدار این پایانه به میزان ۱۳۰ لیتر بر ثانیه برای جمعیت ۳۵۰ هزار نفر در روز به جهت خدمت رسانی به کنگره اربعین حسینی نیز در دولت کار و کرامت انجام شده است.

محمدی تصریح کرد: ادامه عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به ملکشاهی و تصفیه‌خانه آب شهر ارکواز ملکشاهی شامل تکمیل ابنیه و سازه‌های فرآیندی تصفیه‌خانه آب از طریق قرارگاه محرومیت زدایی (بسیج سازندگی سپاه استان)، انتخاب پیمانکار تهیه و نصب تجهیزات الکتریکال و مکانیکال با پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصد با تلاش و پیگیری‌های مجدانه استاندار ایلام نیز صورت گرفته است. 

وی بیان کرد: عملیات اجرایی آبرسانی به شهر چوار و ۱۶ روستای تابعه از طریق ۲ حلقه چاه آب در تنگ حمام، اجرای ۸ کیلومتر خط انتقال و احداث ۲ باب چاهک پمپاژ، آبرسانی به ۱۵ روستای بخش جزمان شهرستان هلیلان و اجرای فاز اول مجتمع آبرسانی داجیوند هلیلان شامل ۱۳ روستا با پیشرفت ۸۵ درصد از اهم پروژه‌های آبرسانی در ۲ سال اخیر بوده است.

 

ارسال نظرات