مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان خبر داد:

کاهش ورودی آب به سدهای استان

زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: آب ورودی به سدهای استان کاهش پیدا کرده است و بارشهای اخیرهم نتوانسته کمبود آب را جبران کند.
کد خبر: ۹۵۹۱۵۳۰
|
۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱

کاهش ورودی آب  به سدهای استان

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، اکبر باقری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارش‌های امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته، و ورودی سد تهم در سال قبل همین موقع حدود ۱۱ میلیون مترمکعب بود که امسال با توجه به بارش‌های صورت گرفته حدود ۵ میلیون مترمکعب ورودی برای این سد ثبت شده است که حدود ۶ میلیون متر مکعب کاهش را نشان میدهد.

وی افزود: سد گلابر نیز نسبت به سال گذشته حدود ۱.۵ میلیون مترمکعب کاهش ورودی را نشان میدهد، زیرا؛ سال قبل ورودی این سد حدود ۴.۵ میلیون مترمکعب بود، ولی امسال این میزان به حدود ۳ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

مدیر عامل  شرکت آب منطقه ای زنجان در ادامه به انسداد قریب ۷۳۰ حلقه چاه غیرمجاز دراستان اشاره کرد و گفت: با انسداد این چاه‌ها بیش از ۱۸ میلیون مترمکعب آب در سفره‌های آب زیرزمینی ذخیره شده است و این موضوع یعنی ساخت تعداد ۹ سد با حجم ۲ میلیون متر مکعب در استان زنجان است.

وی، آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب شرب خدابنده از سد تالوار را نیز از طرح‌های مهم و حیاتی برای این شهرستان دانست و عنوان کرد: طول مسیر انتقال ۱۶۱ کیلومتر است و هدف از اجرای آن تامین آب شرب شهر‌های گرماب، زرین رود، کرسف، سهرورد، ۵۰ درصد نیاز شهر قیدار و ۱۳۴ روستای مسیر است.


فاطمه عسگری

ارسال نظرات
آخرین اخبار