زنجان-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: ۴۰ درصد از تعهد اشتغال هدف‌گذاری شده این استان در سال جاری، ایجاد شغل برای دانش آموختگان دانشگاهی است.
کد خبر: ۹۵۹۱۶۲۰
|
۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۴

۴۰ درصد تعهد اشتغالزایی، شاغل شدن دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها است

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛حسین محمدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اولویت استان در سال جاری تمرکز بر اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است، گفت: در این راستا متعهد شده‌ایم ۴۰ درصد از سهم اشتغالزایی استان به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اختصاص یابد.  

 

وی ادامه داد: در این خصوص سهم تمامی دستگاه‌های اجرایی استان به تفکیک مشخص شده است و عملکرد آنها مورد پایش ماهانه قرار خواهد گرفت.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: سال گذشته تعهد استان ایجاد ۱۴ هزار و ۶۴۹ شغل با کمک دستگاه‌های اجرایی دولتی بود که با همراهی تمامی دستگاه‌های دولتی استان اطلاعات ۱۷ هزار و ۶۲۰ نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت شد.

 

وی اظهار کرد: اشتغال ایجاد شده به ۲ صورت میدانی و تلفنی در حال صحت‌سنجی است و تاکنون از این تعداد کد ملی ثبت شده، اشتغال ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر مورد تأیید قرار گرفته بوده و راستی‌آزمایی مواد باقیمانده نیز در حال انجام است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: این نتایج به معنای تحقق ۱۰۰ درصدی تعهد اشتغال سال ۱۴۰۲ است و این در حالی است که استان زنجان در سال گذشته بالاترین نرخ مشارکت کل کشور را داشت و این به آن معنا است که درصد بیشتری از افراد به نیروی آماده به کار اضافه شدند.

 

 

 

 

 

ارسال نظرات