خبرهای داغ:
مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی:

رهبر انقلاب از کم کاری دستگاه ها در موضوع حجاب گله مند هستند

تبریز- مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی گفت: در هفته قبل رهبر انقلاب دیداری با مسئولین نظام داشتند و در این دیدار به مسائل مهم داخلی و بین المللی پرداختند یکی از این موضوعات تاکید مجدد به موضوع حجاب بود، لحن فرمایش حضرت آقا حکایت از گلایه ایشان از کم کاری دستگاه های مرتبط در این خصوص بود.
کد خبر: ۹۵۹۲۱۱۴
|
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام جلیلی افزود: همه مسئولان و مردم باید بدانند که دشمن و فتنه گران داخلی برای براندازی فرهنگی جامعه از حجاب شروع می کنند اما در اینجا متوقف نمی مانند، اگر در این خصوص کوتاهی بشود و منفعلانه رفتار بشود این فرمولی خواهد شد برای اجرای پروژه های بعدی علیه مردم عزیز ایران.

وی اضافه کرد: مسئله حجاب علاوه بر اینکه مسئله شرعی است و جزو مسلمات دین است در جمهوری اسلامی قانون می باشد و نباید اجازه زیر پا گذاشتن قانون داده بشود یکی از کارهای ابتدایی که قوه مجریه باید انجام بدهد ساماندهی حجاب در محیط های گوناگون مربوط به خودش است.

حجت الاسلام جلیلی گفت: غالب محیط ها ساختار پذیر و در اختیار دولت است مانند اداره جات، دانشگاه ها، بانک ها، بیمارستان ها، فردوگاه ها، مراکز تفریحی و ... که در این محیط ها مردم به دو دسته تقسیم می شوند؛ خدمات دهنده یعنی کارمندان و مسئولین و خدمات گیرنده یعنی مراجعین و مخاطبین و این کاری مهمی که دولت می تواند برای حجاب انجام دهد اجرای قانون حجاب در این محیط ها است، خدمات دهندگان اعم از کارمندان دولت و یا کسانی که جواز کسب از حاکمیت دارند باید موظف به حفظ حجاب باشند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان افزود: معنا ندارد کسی که حقوق بگیر دولت است خودش قوانین را رعایت نکند یا کسی که با جواز دولت کار می کند قوانین حاکمیت را رعایت نکند، یک فروشگاه اگر بداند فروشنده اش حجاب را رعایت نکند جوازش باطل می شود حتما کارمندش را ملزم به رعایت حجاب می کند. خدمات گیرندگان هم همینطور به کسانی که حجاب را مراعات نمی کنند خدمات داده نشود چون قانون است، چطور در دوران کرونا هر روز یک قانون موقتی می نوشتند که بدون ماسک خدمات داده نمی شود همه اجرا می کردیم این هم قانون است که باید رعایت بشود. اگر این اتفاق بیفتد در محیط های ساختار ناپذیر مثل خیابان ها، جنگل ها، پارک ها هم می توان راه کار مناسب برای رفع این آسیب ارائه شود

ارسال نظرات
آخرین اخبار