خبرهای داغ:
مدیرکل استاندارد قزوین؛

آغاز فرآیند انتخاب واحدهای تولیدی و خدماتی نمونه استاندارد

آغاز فرآیند انتخاب واحدهای تولیدی و خدماتی نمونه استاندارد
عقیلی گفت: فرصت یک ماهه واحدهای تولیدی متقاضی شرکت در فرآیند انتخاب واحد نمونه استاندارد از خرداد ماه ۱۴۰۳، آغاز خواهد شد و واحدها می‌توانند مدارک و مستندات خود را در سامانه نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران بارگذاری کنند.
کد خبر: ۹۵۹۲۱۲۴
|
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۹

قزوین_ میترا عقیلی مدیرکل استاندارد قزوین با اعلام این خبر گفت: فرصت یک ماهه واحدهای تولیدی متقاضی شرکت در فرآیند انتخاب واحد نمونه استاندارد از خرداد ماه ۱۴۰۳، آغاز خواهد شد و واحدها می‌توانند مدارک و مستندات خود را در سامانه نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران بارگذاری کنند.

عقیلی افزود: واحدهای تولیدی متقاضی باید ۷ شرط به شرح ذیل را دارا باشند تا بتوانند در این فرآیند شرکت کنند:

۱_برای همه فرآورده‌های خود که مشمول استاندارد اجباری است، پروانه کاربرد نشان استاندارد داشته باشد.

2- برای فرآورده مورد ارزیابی، پروانه استاندارد حداقل با سابقه یک سال داشته باشد.

3- برای تمام فرآورده‌هایی که پروانه استاندارد اجباری و یا تشویقی دارد، در دوره ارزیابی، هیچگونه عدم انطباق تایید شده‌ای نداشته و در یک سال قبل از دوره ارزیابی نیز برای فرآورده مورد ارزیابی، هیچگونه عدم انطباق تایید شده‌ای نداشته باشد.

4- در طول دوره ارزیابی حداقل دو نتیجه آزمون برای تمامی فرآورده‌ها و دو بازرسی از واحد تولیدی داشته باشد.

5- در آخرین بازرسی انجام شده در دوره ارزیابی فاقد عدم انطباق یا نقص در گزارش بازرسی باشد.

6- اگر واحد تولیدی متقاضی مشمول استاندارد اجباری در فرآیندها و سامانه‌های انرژی‌بر صنعتی است، باید ضوابط و مقررات ذی‌ربط را استقرار داده باشد.

7- اگر واحد تولیدی، تولید کننده تجهیزات انرژی‌بر است باید در معیار مصرف انرژی تجهیزات انرژی‌بر، حداقل جزو سه رتبه برتر انرژی مطابق با استانداردهای ملی مرتبط باشد.

عقیلی گفت: به منظور تشویق و تقدیر از واحدهای نمونه استاندارد و در راستای رشد تولید پویا مطابق با بسته تحولی بهار خدمت در دولت مردمی با محوریت رشد تولید کیفی، واحدهای تولیدی نمونه در سطح ملی تا زمان عدم دریافت گزارش محصول نامنطبق، معاف از نمونه برداری می باشند و صرفاً دومرتبه بازرسی جامع سالیانه از فرایند تولید آنها صورت می پذیرد.

عقیلی عنوان کرد: واحدهای نمونه استانی نیز تا زمان عدم دریافت گزارش محصول نامنطبق، صرفاً یک بار نمونه برداری و دو مرتبه بازرسی جامع سالیانه از فرایند تولید آنها صورت می پذیرد.

گفتنی است؛ اطلاعات تکمیلی شاخص‌های ارزیابی انتخاب واحد نمونه در درگاه اداره‌کل استاندارد استان قزوین به نشانی WWW.qazvin.INSO.GOV.IR در دسترس متقاضیان است.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

 

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار