خبرهای داغ:
کد خبر: ۹۵۹۲۵۴۵
|
۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۲

به گزارش خبرگزاری بسیج افضل جو مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان در خصوص لیگ علمی پایا بیان نمود؛ لیگ علمی پایا بزرگ ترین لیگ علمی جهان اسلام (ویژه دانش آموزان پایه ششم تا یازدهم )است که هرسال برگزار می شود.
وی افزود: این لیگ در سال تحصیلی 1403-1402 با حضور ۵۵۷ تیم از استان(حدود ۲۵۰۰ دانش آموز) در رقابت های علمی شرکت نمود و این لیگ به صورت گروهی در پایه ششم ابتدایی و دوره اول متوسطه در یک رشته واحد به عنوان علوم پایه متشکل از دروس ریاضی-علوم و در پایه دهم و یازدهم در رشته‌های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی، پژوهشی و کارآفرینی در مقطع متوسطه دوره اول (مشترک در پایه‌‌های هفتم، هشتم و نهم) و مقطع متوسطه دوم (مشترک در پایه های دهم و یازدهم) برگزار می‌گردد که در آن ۳ الی ۵ نفر از دانش‌آموزان در قالب یک تیم به پاسخ‌گویی به سوالات می‌پردازند.
افضل جو افزود ؛ هدف از برگزاری این لیگ
گسترش سطوح خدمت رسانی بسیج دانش آموزی در عرصه ی علمی
فراگیرنمودن آموزش های یکسان و برابر (عدالت اجتماعی در حوزه آموزش)
و فراهم نمودن موجبات بهتر زيستن و اشاعه فرهنگ انجام كار گروهي و احترام به حقوق يكديگر
بومی سازی آموزش مجازی و مدل های آموزشی و تعلیمی سنجش‌شده در دنیای علم و فن آوری در سطح کشور
و ايجاد تفكر خلاق و آموزش شيوه‌هاي صحيح تجزيه و تحليل و فراهم نمودن موجبات ارتقاي سطح علمي دانش آموزان وتقويت انگيزه و هوش در بین اعضای تیم ها و ترویج و تقویت روحیه خودباوری می باشد.


افضل جو گفت: در این دوره تلاش کرده‌ایم تا نگرش دانش‌آموزان را نسبت علوم پایه از صرف دانش محض به دانش عملی و دانش میان رشته‌ای تغییر دهیم.ترویج روحیه پژوهشگری و پرسشگری، هدایت دانش‌آموزان در مسیر تحقیق و پژوهش و طراحی لیگ پژوهشی و لیگ کارآفرینی در کنار لیگ علمی، یکی دیگر از ویژگی های این لیگ است.


افضل جو بیان نمود؛از مزیت های این لیگ حمایت دانش آموزان از نظر علمی در مقاطع بالاتر ، معتبر بودن آزمون و جوایز نفیس آن می باشد .


افضل جو گفت:در مرحله مقدماتی که در اواخر اسفند ۱۴۰۲ برگزار گردید از ۵۵۷تیم استان، ۳۵۸ تیم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که طبق زمان بندی ، مرحله نیمه نهایی (استانی) در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در شهرستانها با مدیریت حوزه‌های بسیج دانش آموزی برگزار می گردد.


افضل جو افزود: در این لیگ از مدیران مدارسی که بیشترین ثبت نام ها را داشتند و بهترین خروجی ها را گرفتند توسط سازمان بسیج دانش آموزی تشویق خواهند شد.


در پایان مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان شمالی از مدیرکل و معاونین آموزشی آموزش و پرورش استان و همچنین مدیران ادارات و مدارس آموزش و پرورش شهرستان ها و همچنین از فرماندهان و مسئولان علمی جهادگر حوزه های بسیج دانش آموزی شهرستانها تقدیر و تشکر نمود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها