فروشنده غیرمجاز بنزین در اردبیل نقره داغ شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از مجازات سنگین برای متخلف فروش غیرمجاز بنزین در استان اردبیل خبر داد.
کد خبر: ۹۵۹۹۲۱۲
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۸

فروشنده غیرمجاز بنزین در اردبیل نقره داغ شد

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، علی رحیمی‌آذر ‌اظهار داشت: صاحبان یکی از جایگاه‌های سوخت در اردبیل که اقدام به فروش غیرمجاز بنزین کرده بود، به پرداخت سه میلیارد و 146 میلیون ریال جریمه نقدی معادل 2 برابر میزان تخلف محکوم شد.

وی تصریح کرد: پرونده یکی از جایگاه‌های سوخت اردبیل از باب فروش غیرمجاز سوخت هفت هزار و 577 لیتر بنزین بود که ارزش ریالی آن یک میلیارد و 573 میلیون ریال تعیین شده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: شعبه دوم بدوی قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی اردبیل به این پرونده رسیدگی کرد تا با بررسی پرونده و ارائه نشدن اسناد و مجوزهای قانونی عرضه و فروش این میزان سوخت تخلف محرز شناخته شد و متهم به پرداخت سه میلیارد و 146 میلیون ریال جریمه نقدی معادل 2 برابر میزان تخلف محکوم شد.

رحیمی‌آذر افزود: این شعبه همچنین حکم به پرداخت یک میلیارد و 573 میلیارد ریال معادل ارزش ریالی کالا بابت مال از بین رفته محکوم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مأموران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شهر اردبیل گزارش تخلف را در بازرسی از یک جایگاه سوخت اعلام کرده بودند و پرونده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل به مبارزه بی امان تعزیرات حکومتی با عوامل قاچاق کالا، ارز و سوخت اشاره کرد و ادامه داد: برای قاچاقچی سیگار در مشگین‌شهر نیز جریمه معادل 715 میلیون ریال اعمال شد.

رحیمی‌آذر اضافه کرد: در این پرونده قاچاق 35 هزار و 200 نخ سیگار خارجی به ارزش 715 میلیون ریال در شعبه اول بدوی رسیدگی و تخلف قاچاق کالا و ارز به درستی تشخیص داده شد.

وی بیان کرد: شعبه به دلیل رعایت نکردن مدارک قانونی اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط سیگار قاچاق متهم را به پرداخت 715 میلیون ریال معادل برابر ارزش ریالی کالای جریمه نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل در ادامه سخنان خود یادآور شد: پلیس آگاهی مشگین‌شهر این پرونده را با بررسی از یک باربری گزارش داده بود تا در این پرونده به تخلف فرد قاچاقچی رسیدگی شود.

رحیمی‌آذر تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در سریعترین زمان به پرونده‌های ارسال شده به تعزیرات رسیدگی و احکام قانونی نیز صادر شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار