الگو باشیم؛

روایت شاعر ترکیه‌ای از ۱۰ سال سرودن در وصف امام رضا(ع) تا شفا گرفتن در کوی رضوی

شاعر اهل ایغدیر کشور ترکیه با اشاره به این‌که بیش از ۱۰ سال است که در شان امام رضا (ع) شعر می سرایم، گفت: من شفایم را از آن حضرت گرفته‌ام و تخلص خود را نیز از انگشتر اعطایی یکی از علما انتخاب کرده‌ام که با دست کردن آن، بوی امام رضا(ع) و کربلا را حس می‌کنم.
کد خبر: ۹۵۹۹۶۴۰
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۲

روایت شاعر ترکیه‌ای از ۱۰ سال سرودن در وصف امام رضا(ع) تا شفا گرفتن در کوی رضوی

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی از مشهد، «اردل آیدر» متخلص به علی کهربا، با اشاره به این‌که بیش از ۱۰ سال است که در شان امام رضا (ع) شعر می سرایم، گفت: من شفایم را از آن حضرت گرفته‌ام و تخلص خود را نیز از انگشتر اعطایی یکی از علما انتخاب کرده‌ام.

وی افزود: نگین این انگشتر از کربلا و ‌بدنه اش از مشهد تهیه شده است که اعطا کننده این انگشتر را پربرکت نامید و برایم هدیه کرد و من با دست کردن آن، بوی امام رضا (ع) و کربلا را حس می کنم.

وی اضافه کرد: نام امام رضا (ع) و وجود مطهر ایشان در این دیار موجب زیبایی این سرزمین شده و ما امام رضا (ع) و ایران را در کنار هم می بینیم.

وی ادامه داد: امام رضا (ع) به ایران شرف و عزت و زیبایی بخشیده و موجب اعتلای آن شده است.

شاعر ترکیه ای اظهار کرد: در شأن و وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و رهبر انقلاب هم شعرهایی سروده ام که امروز در قالب کلیپ در ایران هم پخش می شود.

آیدر گفت: شعر خود در شان امام رضا (ع) را که به جشنواره راه یافته، ۲ سال قبل از دریافت این انگشتر سروده بودم.

وی در خصوص جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذری نیز بیان کرد: اشعاری که شاعران خواندند، همه غنی وبی بدیل بود اما شعر بانوان سوزناک و از دل برآمده و زیباتر بودند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار